ШПА: Реми у Вигу, Валенсија изгубила и у Севиљи, Лука спасао Реал!

Фудбалери Селте и Севиље одиграли су нерешено 1:1 у утакмици 23. кола шпанске Примере. Фудбалери Реал Мадрида победили су Гранаду у гостима са 2:1, у претпоследњој утакмици 23. кола Примере.

Фудбал 08.02.2016 | 17:00

Севиља је већ у 21. минуту остала са играчем мање, пошто је Федерико Фацио добио други жути картон, али су гости до краја полувремена, ипак, повели. Стрелац водећег гола био је Данијел Карисо у 43. минуту.

Коначан резултат утакмице поставио је Клаудио Бову у 64. минуту.

Севиља је, након 23 одиграна кола, пета на табели са 37 бодова, док је Селта седма са два бода мање. Фудбалери Бетиса су раније на свом терену савладали Валенсију са 1:0, а једини гол на мечу постигао је Рубен Кастро у 49. минуту.

Бетис је тренутно на 12. месту на табели Примере се 25 бодова, док Валенсија заузима 13. позицију са истим бројем бодова.

Фудбалери Реал Мадрида победили су Гранаду у гостима са 2:1, у претпоследњој утакмици 23. кола Примере.

Тим Зинедина Зидана остварио је прву победу у гостима од доласка Француза на клупу и сада на трећем месту на табели има 50 бодова, један мање од Атлетика и три мање уз меч више од Барселоне.

Реал је уз доста муке дошао до победе у Гранади, а херој је био хрватски фудбалер Лука Модрић који је пет минута пре краја сјајним ударцем са 20-ак метара поставио коначан резултат.

Претходно је домаћи тим био апсолутно равноправан са скупоценим гостима, имао је своје шансе и чини се да је заслужио барем бод на овој утакмици.

Мадриђани су повели у 30. минуту. Неколико грешака направила је одбрана Гранаде, Модрић је проиграо Карвахала, а овај је идеално упослио неометаног Бензему на петерцу.

У наставку је Гранада заиграла много офанзивније и у 60. минуту је успела да изједначи. Ел Араби је је погодио после асистенције Роћине, а свему је претходила грешка судије који је на средини засметао Модрићу и практично му одузео лопту.

Ипак, Реал је до краја успео да постигне гол за победу, а три бода је донео управо Модрић.