БЛ: Борусија (М) ''петардом'' до 4. мјеста!

Фудбалери Борусије Менхенгладбах остварили су убедљиву победу над Вердером, прву после два узастопна пораза у Бундеслиги.

Фудбал 06.02.2016 | 11:20

Менхенгладбах је у првој утакмици 20. кола немачког првенства савладао госте из Бремена, резултатом 5:1.

Овим тријумфом Борусија се вратила на четврту позицију са 32 бода, док је Вердер остао у зони испадања са само 19.

Меч у Менхенгладбаху решен је у првих пола сата, пошто су у 12. и 31. минуту погађали Штиндл, односно Кристенсен.

Штопер домаћих је почетком другог полувремена затресао мрежу Видвалда, али су се многи понадали да ће утакмица постати занимљивија када је Пизаро реализовао пенал у 56. минуту.

Међутим, петнаестак минута касније досуђена је најстрожа казна на другој страни, а сигуран извођач био је Рафаел. Коначан резултат поставио је Нортвејт у самом финишу за десети тријумф Борусије.

Српски интернационалац Милош Вељковић, који је пре неколико дана стигао у Вердер, није добио прилику да дебитује у новом клубу.