ЕЛ: Тео носио ЦСКА, Богдан рушио Ефес, пао Реал...!

Кошаркаши ЦСКА декласирали су Жалгирис 94:59 у Каунасу. Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Анадолу Ефес 77:73 као гости у дербију шестог кола Топ 16 фазе Евролиге. Кошаркаши Олимпијакоса и Лаборал Куче остварили су велике победе у последњим мечевима шестог кола Топ 16 фазе Евролиге.

Кошарка 06.02.2016 | 11:00

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су Анадолу Ефес 77:73 као гости у дербију шестог кола Топ 16 фазе Евролиге.

Богдан Богдановић предводио је Фенер са 15 поена (3/7 два, 2/6 три), 6 скокова, 3 асистенције и блокадом, а епизоду у последњем периоду искористио је Никола Калинић са 4 поена (2/2), уз две асистенције и скок.

Кључни фактор у последњој четвртини када се "ломио" резултат био је Мелих Махмутолу са 11 од својих 14 поена (4/7), а одлични су били још Екпе Јудо са 15 и Боби Диксон са 12 поена.

Ефес су предводили Џеди Осман са 15 поена и 4 скока, те Дарио Шарић са такође 15 уз 5 укваћених али и три изгубљене лопте, док је Томас Ертел убацио 7 поена уз 6 асистенција.

Поенима Богдановића и Јудоа Фенер је контролисао ритам меча до последњег периода, када Осман серијом кошева доноси преокрет.

Међутим, у последњих пет минута Махмутолу погађа три тројке, те уз подршку Калинића и Богдановића доноси гостима велику победу.

Фенер је задржао максималан учинак на првом месту на табели, док је Ефес доживео трећи пораз и закомпликовао своју ситуацију у групи Е.

Изједначен је са Црвеном звездом и Панатинаикосом на деоби од 3-5 позиције, са победом мање од другопласиране Локомотиве.

Фенер у следећем колу дочекује шпанску Уникаху, док Ефес гостује директном ривалу у борби за плеј-оф Панатинаикосу у Атини.

8. Дарушафака 1-5

Кошаркаши ЦСКА декласирали су Жалгирис 94:59 у Каунасу. Московљане је до четврте победе предводио Милош Теодосић са 20 поена (4/7 два, 3/6 три), 4 асистенције, по 3 скока и изгубљене лопте и две украдене.

ЦСКА је већ у првом периоду стекао недостижних 15 поена предности, да би ривала дотукао у последњем периоду.

Теодосића је најбоље пратио Нандо де Коло са 19 поена уз по 3 скока, асистенције, украдене и изгубљене лопте, док је Џоел Фриленд додао 13 поена уз 6 скокова.

Једини вредан пажње у екипи Жалгириса, у петом поразу литванског гиганта, био је Јанкунас са 16 поена и 4 скока.

ЦСКА се изједначио на првом месту са Химкијем по броју победа, али руски ривал има меч мање. С друге стране, Жалгирис је закуцан на дно са 1-5.

"Армејци" у следећем колу дочекују Олимпијакос, док Жалгирис иде на ноге уздрманој Барселони која мора да победи.

Кошаркаши Олимпијакоса и Лаборал Куче остварили су велике победе у последњим мечевима шестог кола Топ 16 фазе Евролиге.

Грчки тим је фуриозном игром у другом полувремену савладао Химки 89:77 после преокрета.

Борбу за плеј-оф у групи Ф додатно је закомпликовала Лаборал Куча која је изненадила Реал у Мадриду са 77:68.

До овог кола лидер групе Химки је одлично играо у првих 20 минута у Пиреју предвођен квинтетом Рајс, Швед, Драгић, Августин, Моња стекавши пет поена предности.

Тада им је из домаћег тима парирао само Принтезис, којем су се у наставку прикључили Спанулис, Хекет и Хантер, који уз минијатуру Ди Џеј Строберија разбијају ривала у наставку за трећу победу Олимпијакоса.

На крају је Јоргос Принтезис меч завршио са 30 поена уз 9 скокова, Василис Спанулис је убацио 14 уз 6 асистенција, 14 је додао и Данијел Хекет, док је Отело Хантер остварио дабл-дабл са по 10 поена и скокова.

Српски репрезентативац Никола Милутинов је за шест и по минута постигао два поена уз један скок.

Поменута петорка Химкија имала је двоцифрен учинак, најефикаснији је био Тајриз Рајс са 14 поена уз 8 асистенција, 13 је додао Џејмс Августин, 12 је убацио Сергеј Моња, док су Зоран Драгић и Алексеј Швед постигли по 11.

Најплаћенији играч Европе Швед се ипак испромашивао, погодио је само четири од 17 шутева из игре (3/9 два, 1/8 три).

Потпуну "лудницу" у групи донела је победа Лаборала у Мадриду. Тим из Баскије констролисао је скок те уз бољи шут од домаћина стигао до велике победе над Реалом.

Предводио их је Фабијан Козер са 15 поена и 5 скокова, а сјајну подршку имао је у бившим играчима београдских "вечитих".

Јака Блажич је постигао 13 поена (4/7) уз четири скока и две украдене, док је повратник на паркет Давис Бертанс за 16 минута имао чак 11 поена, погодивши прва три шута за три (3/5), уз три ухваћене лопте..

У рекету је доминирао Јанис Бурусис који је погодио само један од седам шутева, али је имао чак 14 скокова.

У Реалу су расположени били само Серхио Родригес са 18 и млади Вили Ернангомес са 13 поена и 8 скокова.