ЕЛ: ПАО разбио Цедевиту, Барса у проблему...!

Кошаркаши Панатинаикоса убедљиво су савладали Цедевиту 78:60, у шестом колу групе Е Топ 16 фазе Евролиге. Кошаркаши Барселоне налазе се у великом проблему у Евролиги након шестог кола Топ 16 фазе.

Кошарка 05.02.2016 | 15:00

Меч у Загребу обележио је српски репрезентативац Мирослав Радуљица који је постигао 21 поен (9/11 из игре) уз по три скока и асистенције.

Солидан је био и Огњен Кузмић који је за 17 минута постигао осам поена (3/5) уз по скок и украдену лопту, док је Александар Павловић додао 6 (3/7) уз једну ухваћену.

Радуљицу су најбоље пратили Ник Калатес са дабл-даблом од по 10 поена и асистенција, те Џејмс Гист са такође 10 поена уз 7 скокова.

Једини вредан пажње у тиму Цедевите био је Фран Пилепић, једини играч са двоцифреним учинком, постигао је 16 поена.

ПАО је забележио трећу победу, а Цедевита четврти пораз, па ће бити под великим притиском следећег четвртка у Пиониру против Црвене звезде.

Кошаркаши Локомотиве Кубањ победили су Уникаху у Малаги са 82:64.

Тим из Краснодара је тако уписао четврту победу у другој фази, после које је избио на друго место на табели, док је шпански клуб доживео трећи пораз, после којег је пао на шесту позицију.

Уникаха је у првом полувремену одлично парирала фаворизованим гостима, па је тако имала само два поена заостатка после првих 20 минута.

Међутим, Локомотива се пробудила и заиграла како зна у наставку и већ у трећем периоду, коју је добила са 26:15, дошла до двоцифрене предности. Гости су потом повећавали и одржавали предност и на крају уписали убедљив тријумф.

Најбољи у победничком тиму био је Малколм Дилејни са 21 поеном ис едам асистенција, Ентони Рендолф је додао 18 поена и шест скокова, а Крис Синглтон и Донтаеј Дрејпер по 11 поена.

Код Уникахе, Миндаугас Кузминкас је имао 16 поена, а двоцифрени учинак је имао још само Едвин Џексон, који је утакмицу завршио са 11 поена. Српски кошаршаш Немања Недовић провео је 11 минута на терену и за то време је забележио пет поена, две асистенције и две изгубљене лопте.

8. Дарушафака 1-5

Кошаркаши Барселоне налазе се у великом проблему у Евролиги након шестог кола Топ 16 фазе.

Каталонци су неочекивано поражени од Бросе Баскетса 74:70 у Бамбергу, што им је четврти пораз у групи Ф.

Барса је остала на само два тријумфа, колико има и Олимпијакос уз меч мање, а један више од последњепласираног Жалгириса.

Каталонци су добили први период 17:13, али у наставку контролу преузима домаћи тим који три минута пре краја стиже до +14.

Међутим, тада улазе у серију промашаја, а играчи Барселоне поенима са пенала смањују на 70:65. Ипак, више од тога нису успели, па су доживели неочекиван пораз у Немачкој.

Бамберг је предводио Јанис Стрелниекс са 16 поена, Даријус Милер је додао 15, док је Данијел Теис убацио 11 уз 8 скокова за трећу победу немачког тима.

Најефикаснији у редовима Барселоне био је Џастон Делман са 19 поена и 7 скокова, а двоцифрен учинак имали су још само Пау Рибас (6ас) и Алекс Абринес са по 10 поена.

Хуан Карлос Наваро је погодио само један од шест покушаја за три поена, а испромашивао се и Анте Томић који је само два пута био успешан из седам ситуација у рекету.