ПЛ: Лестер чува врх, Тотенхем прескочио Арсенал!

Фудбалери Лестера победили су Ливерпул на свом терену са 2:0 у 24. колу Премијер лиге.

Фудбал 02.02.2016 | 23:15

"Лисице" су сачувале лидерску позицију са три бода више од Манчестер Ситија који је победио Сандерленд у гостима минималним резултатом. Управо те две екипе састају се у наредном колу.

Арсенал је пропустио "безброј" прилика на мечу са Саутемптоном који је завршен без голова. Тим Арсена Венгера трећи меч заредом у Премијер лиги није успео да постигне гол, везао је четири меча без тријумфа.

То је искористио Тотенхем победом над Норичом 3:0 и попео се на треће место на табели трећим узастопним тријумфом. Две екипе сада имају по 45 бодова.

Јунајтед је лако савладао Стоук код куће са 3:0, Борнмут је после преокрета славио на гостовању Кристал Паласу 2:1, Вест Хем је био бољи од Астон Виле 2:0, а ВБА је у 92. минуту стигао до бода са Свонсијем - 1:1.

Лестер је повео у 60. минуту сјајним поготком Вардија са ивице казненог простора, а на асистенцију Мареза. Исти играч постигао је и други погодак за свој тим 11 минута касније, Оказаки му је убацио лопту у простор, а енглески фудбалер је без проблема савладао Мињолеа.

Езил је пропустио три одличне прилике за Арсенал у првом полувремену на Емиратима. И гости су претили, упутили су неколико опасних удараца са дистанце, али промене резултата није било. Арсенал је агресивно играо и друго полувреме, редом су прилике пропуштали Санчес, Волкот, Жиру, али одбранама се истакао голман гостију Форстер. Домаћи су на све начине покушавали да постигну погодак, а још једну велику прилику пропустио је Санчес када је после његовог покушаја, са гол-линије лопту је избацио Ван Дајк.

Тотенхем је повео већ у другом минуту преко Алија. Ударац Ериксена са око 15 метара одбранио је голман Норича, лопта се одбила до Алија који тресе мрежу са пет метара. Предност је дуплирана у 30. минуту са беле тачке. Претходно је у казненом просотру оборен Али, а Кејн је био прецизан. Он је ставио тачку на меч поготком у 90. минуту.

Сити је против Сандерленда победио голом Агуера у 16. минуту. После асистенције Наваса са десне, лопта је прошла кроз пола казненог простора, а Аргентинац је лако постигао погодак.

И Јунајтед је брзо повео. Већ у 14. минуту Лингард је главом са четири метра затресао мрежу. На 2:0 повисио је Марсијал на додавање Рунија девет минута касније. На почетку другог полувремена домаћи повећавају предност, а стрелац је Руни у 53. минуту, за коначан резултат.