Божинов иде у Кину, у Хумску стиже Јужноафриканац?!
Како преноси дневник "Спорт", Партизан је близу продаје Валерија Божинова у Кину, а њега би заменио нападач са Кипра.
Фудбал 01.02.2016 | 19:20
Уколико Бугарин пристане на понуду из Кине, црно-бели ће ангажовати млађег нападача и – зарадити!
Рокада у току дана?
Уколико Валери Божинов (29) прихвати финансијски јаку понуду из Кине, тачније Пекинг Гуана, Партизан ће у рекордном року потписати новог нападача и биће то Дино Ндлову из кипарског Анортозиса, пише "Спорт".
Спортски директор Партизана Ивица Илиев, пише "Спорт", био је спреман за евентуални одлазак Бугарина из Хумске, јер је већ неко време владало озбиљно интересовање за њега, па је терен за растанак био припреман.
Повремени репрезентативац Јужне Африке је већ "скениран", контакти су већ успостављени, тако да се чека само епилог преговора између Гуана и Божинова.
Ндлову је први стрелац кипарске лиге са 12 голова на 19 мечева, а у Партизан би дошао уз "минимално обештећење", јер му уговор истиче у јуну ове године.
Ндлову (25) поникао је у Мамелоди Сандаунсима, био позајмљиван Блуфонтејн Селтику, а потом се 2011. године отиснуо у Израел где је играо за Бнеи Јехуду (8/33) и Макаби Хаифу (15/36). Након што га је Макаби позајмљивао Суперспорт Јунајтеду и Мпумаланга Блек Ејсовима, опробао се прошлог лета на Кипру и израстао преко ноћи у првог стрелца лиге.
Има и четири наступа за сениорску репрезентацију Јужне Африке.
"Спорт" наводи да би Партизан, ако Божинов пристане да оде у Кину, од Пекинга добио више од милион евра. Много мање, с обзиром на то да је Партизан себе довео у ситуацију да његова некадашња "беба" стигне на пола године од истека уговора, добиће шампион Србије од трансфера Николе Нинковића (21) у италијански Наполи.
Медији на Апенинима извештавају о томе да је Нинковић у завршним преговорима са лидером Серије А и да ће Партизану, ако уговор буде потписан, припасти свега 500.000 евра. Наводно је, а то је био "апдејт" синоћ после поноћи, у последњи час Аталанта ушла у посао са намером да "мазне" популарног "Џигија", али без обзира на то где ће он завршити (напустио је припреме црно-белих на Кипру), тешко да ће Партизан зарадити онолико колико би требало.
Наполи је наводно спреман да, због прекорачења броја странаца у тиму, проследи Нинковића у Кјево до наредног лета.
"Спорт", за крај, наводи и да је дуго чекану Сејдуба Сума из словачког Слована и даље у игри и да се клубови из Београда и Братиславе споре за око 100.000 евра, на име обештећења. Партизан је спреман да плати 500.000, Слован тражи 600.000.

Коментари / 0
Оставите коментар