НБА: Вече Вестбрука, Дурента и Кавса, Бјелица без поена!

Немања Бјелица одиграо је пре два дана против Оклахоме један од најбољих мечева од доласка у НБА, али је против Јуте био лош.

Кошарка 30.01.2016 | 13:00

Провео је на паркету само 10 минута у поразу своје Минесоте резултатом 103:90 и за то време није убацио ниједан поен из три шута.

Најкориснији играч Евролиге ове сезоне за просечно 18 и по минута на паркету бележи 4,6 поена и 3,3 скока по утакмици.

Јута је меч преломила у трећој четвртини, а до победе су их предводили Худ са 22 поена и Дејворс са 20 поена и 9 скокова. У екипи Минесоте Карл Ентони Таунс је имао 32 поена и 12 скокова, а Дијенг је убацио 20.

Одличан меч одигран је у Чесапики арени где је Оклахома угостила Хјустон предвоен бившим играчем Тандера Џејмсом Харденом. Хјустон је добио прву деоницу, али у преостале три домаћин је био бољи и остварио је 36. победу у сезони.

Кевин Дурент био је одличан са 33 поена, 12 скокова и 3 асистенције, а нови трипл-дабл остварио је Расел Вестбрук са 26 поена, 10 скокова, 14 асистенција, али и 8 изгубљених лопти. Харден је уз 33 поена иимао 7 скокова и 7 асистенција, а Бруер је додао 17 поена за госте.

Кливленд је против Детроита наговестио тимску кошарку која би могла да им донесе титулу у плеј-офу. У победи против Пистонса три велике звезде Кавса су завршиле са 20 и више поена. Кевин Лав имао је 29 поена и 6 скокова, Ирвинг је уз 28 поена имао 4 скока, а ЛеБрон Џејмс завршио је са 20 поена, 9 скокова и 8 асистенција.

У домаћем тиму, Драмонд је имао 20 поена али и само 8 скокова, док је Колдвел Поуп додао 19 поена и 7 скокова.

Клиперси су, очекивано, добили Лејкерсе у градском дербију Лос Анђелеса. То је девети узастопни тријумф Клиперса против градског ривала, а за победу је најзаслужнији био Крис Пол са 27 поена и 7 асистенција. Риверс је додао 17, Стивенсон 16, а Крофорд 15 поена. На другој страни, Рендл је имао 23 поена и 14 скокова, а Кларксон 17 поена и 8 скокова.

Далас је рутински победио Бруклин код куће уз одличну одбрану током целе утакмице. ПАрсонс је убацио 19, Пачулија 16, а Бареа 13 поена, док је у екипи Бруклина далеко најбољи био Брук Лопес са 28 поена и 12 скокова.