''Руни Експрес'' погурао Јунајтед у пето коло ФА купа!

Премијерлигаш савладао као гост Дерби са 3:1 у уводном мечу ове рунде најстаријег такмичења.

Фудбал 30.01.2016 | 00:30

Можда се у Премијер лиги фудбалери Манчестер Јуанајтеда муче са све менаџером Лујем ван Галом, али им зато у ФА купу иде сасвим солидно. Након трећелигаша Шефилд Јунајтеда у претходној рунди, у овој је вечерас пао Дерби, једна од најбољих екипа у Чемпионшипу, која је поражена на свом препуном Прајд Парку са 1:3 (1:1).

Вејн Руни био је човек који је покренуо Црвене ђаволе, а његов сјајан гол већ у 16. минуту одшкринуо је Јунајтеду врата великог успеха. Као у најбољим данима младости Рунџа је прихватио лопту на неких 17 метара, нациљао и погодио маестрално ћошак гола Скота Карсона за вођство гостију.

Али, жилави домаћин се није предао. Екипа Пола Клемента која је високопласирана међу друголигашима, била је равноправан ривал током првог дела, а у 37. минуту, након сјајне акције и маестралне асистенције Криса Мартина, везиста Џек Торн је прелепим ударцем матирао Де Хеу и изједначио на 1:1.

Био је то тренутак када је експлодирала домаћа публика, а Дерби помислио да може до изненађења. Ипак, у наставку меча ствари су дошле на своје место. Јунајтед је заиграо сигурније, био је много бољи, а напади Овнова тек на моменте опасни.

Након неколико покушаја и великог промашаја Хуана Мате, у 65. минуту после лепе акције Дејли Блинд је погодио за 2:1. Био је то преломни тренутак овог меча, Дерби није могао да се врати, а тачку на тријумф гостију и пласман у пету рунду ФА купа (осмину финала) ставио је управо шпански репрезентативац поготком у 83. минуту за коначних 3:1.