НБА - преглед ноћи...

Немања Бјелица одиграо је најбољу утакмицу у последња три месеца у поразу Минесоте од Оклахоме 126:123.

Кошарка 28.01.2016 | 15:40

Српски репрезентативац на паркету је провео 23 минута и забележио 11 поена (3-5, 5-5 бацања), 3 скока и 3 асистенције.

Бјелица је после доброг старта у НБА упао у кризу, али би овај меч могао да наговести боље игре најкориснијег играча Евролиге.

Утакмица у Таргет центру била је веома занимљива. Екипе су се током свих 48 минута смењивале у вођству, а Оклахома је на крају славила на сув квалитет.

Кевин Дурент имао је 27 поена, 9 скокова и 5 асистенција, Расел Вестбрук је додао 24 поена, 15 асистенција и 8 скокова, а Енес Кантер је уз 23 поена ухватио 10 скокова. У екипи Минесоте бриљирао је Зек Лавин са 35 поена, Диенг је убацио 21, а Ентони Таунс 19 уз 13 скокова.

Никола Јокић ће представљати ове сезоне Србију на Ол-стар викенду, а против Бостона није имао своје вече. Нагетси су поражени са 111:103, а српски кошаркаш је за 19 минута имао 3 поена (1-6), али и 7 скокова и 4 асистенције.

Галинари и Бартон су убацили по 23 поена за поражени тим, док су Селтиксе предводили Бредли са 27 и Олиник са 17 поена и 7 скокова.

Бобан Марјановић добио је највећи део од укупно проведених 16,5 минута на паркету у последњој четвртини против Хјустона, али је поново искористио минуте и остварио нови дабл-дабл. Меч је завршио са 13 поена (5-9) и 10 скокова за 16 и по минута на терену.

Сан Антонио се брзо опоравио од дебакла против Голден Стејта и убедљиво је славио против Хјустона. Меч је одлучен у другој четвртини коју је тим Грега Поповића добио са 34:20.

У наставку су Спарси рутински одрадили посао и остварили 39. победу у сезони. Олдриџ је доминирао са 25 поена, 10 скокова и 5 асистенција, Грин је убацио 18 поена уз 6 скокова, 18 поена убацио је и Ленард, а Паркер је имао 15 поена и 7 асистенција. Хјустон је поново подбацио, Беверли је постигао 20, а Хауард 13 поена уз 8 скокова.

Очекивано лагану победу остварио је Кливленд против Хјустона, што је 32. тријумф прошлогодишњих финалиста. ЛеБрон је имао 21 поен и 9 асистенција, Лав је уз 21 поен ухватио 11 скокова, а Ирвинг је био лош са 8 поена и 4-11 из игре.

Још једну тесну победу остварили су Клиперси који су били бољи од Атланте у Филипс арени. Деандре Џордан је доминирао у рекету са 13 поена и 19 скокова, Крис Пол је пратио са 11 поена и 10 асистенција, а Хоксе је предводио Пол Милсап са 14 поена и 12 скокова.

Далас је дуго мучио Вориорсе у Оракл арени, али ипак у другом делу није могао да испрати ритам шампиона иако Стеф Кари није имао своје вече. МВП је завршио са 14 поена (4-11) и 9 асистенција, али је зато 'полудео' Клеј Томпсон са 45 поена и 7-12 за три поена. У саставу Даласа Парсонс је убацио 23, Бареа 14, а Фелтон и Вилијамс по 12 поена.