НБА: Казинс 56п, Рондо 20ас, Кингси губе, Кари ''пунио'' Спарсе...!

Кошарка је тимски спорт, а то је доказао и меч између Шарлота и Сакрамента који је припао Хорнетсима 129:128 после два продужетка. Сада је и дефинитивно, Голден Стејт нема достојног ривала у НБА лиги ове сезоне. Бош, Вејд срушили Булсе, Харден јачи од Холидеја! Екипе Мајами Хита, Хјустон Рокитса и Мемфис Гризлиса оствариле су победе протекле ноћи у НБА лиги.

Кошарка 26.01.2016 | 10:40

Трој Денијелс донео је гостима победу тројком девет секунди пре краја, уништивши фантастично вече Демаркусу Казинсу.

"Буги" је практично сам носио Кингсе постигавши 56 поена уз 12 скокова, али то није било довољно за тријумф.

Хорнетси су четворицу играча са више од 20 поена и једног са 18, те тимском игром стигли до једне од ретких победа на гостовањима.

Док је Казинс доминирао у редовима Кингса, јунак Денијелс је био најефикаснији код Хорнетса са 28 поена, погодивши осам тројки.

Пратили су га Кемба Вокер са 24, уз промашено слободно бацање за победу у регуларном делу меча, Марвин Вилијамс са 21 и Џереми Лин са 20 поена уз 11 асистенција и 7 скокова.

Казинсу су највећа подршка били Руди Геј са 20 и Дерен Колисон са 15 поена, док му је већину лопти сервирао Ражон Рондо, који је имао 20 асистенција и 10 скокова, а од трипл-дабла су га делила три поена.

Сада је и дефинитивно, Голден Стејт нема достојног ривала у НБА лиги ове сезоне.

Након Кливленда, Вориорси су декласирали и главног ривала из Западне конференције Сан Антонио са 120:90.

Актуелни шампион је доминирао од старта меча, а симултанку је имао Стефен Кари са 37 поена (12/20 из игре) за 28 минута на паркету.

Вориорси су предвођени Каријем стекли 15 поена предности на полувремену, а онда је МВП "рафалом" од десет узастопних поена на старту трећег периода и дефинитивно решио меч.

Упркос изостанку Тима Данкана, српски кошаркаш Бобан Марјановић шансу је добио тек у последњем периоду када је све било решено.

Ипак, ту шансу је максимално искористио те за 13 минута на паркету постигао је 12 поена (4/6) уз 6 скокова и украдену лопту.

Спарси су резултатски једини достојно пратили Вориорсе ове сезоне, јер су пре овог меча имали само две победе мање.

Међутим, на паркету је било очигледно да не могу да парирају домаћину, чак је и сјајни Кавај Ленард на моменте деловао смешно у одбрани против Карија.

Управо је крилни играч био најефикаснији Тексашанин са 16 поена уз 5 скокова, а уз Марјановића 12 је додао и Дејвид Вест.

С друге стране, Карија су пратили Брендон Раш и Шон Ливингстон са по 13 поена, Мариз Спитс је додао 12, а Клеј Томпсон и Дрејмонд Грин (9ск, 6ас, 3ук) убацили по 11.

Бош, Вејд срушили Булсе, Харден јачи од Холидеја! Екипе Мајами Хита, Хјустон Рокитса и Мемфис Гризлиса оствариле су победе протекле ноћи у НБА лиги.

Хит је поенима Криса Боша и Двејна Вејда у последњих 60 секунди савладо Булсе 89:84 у Чикагу.

Џу Холидеј промашио је шут за победу, па су Рокитси "преживели" Пеликансе са 112:111, док је Џеф Грин предводио Гризлисе до победе у Орланду 108:102 после продужетка.

Булси и Хит су водили велику борбу у Јунајтед центру током свих 48 минута, да би на крају победника решила чврста одбрана гостију, те сјајна завршниац Боша и Вејда.

Они су у последњих секунди меча, приликом изједначеног резултата, постигли тројку и шут са дистанце за славље у Чикагу.

Вејд је био најефикаснији играч Хита са 28 поена уз 7 скокова и 5 асистенција, док је Бош додао 18 поена уз 7 ухваћених лопти.

Булсе је предводио Пау Гасол са 19 поена и 17 скокова, 15 је убацио Никола Миротић, а по 13 су додали Џими Батлер и Арон Брукс.

Сјајан "револверашки" обрачун у Хјустону су имали Џејмс Харден и Дру Холидеј, који је умало шокирао Рокитсе.

Бек Пеликанса је 28 секунди пре краја положио са пола коша заостатка, да би након промашаја Хардена са дистанце, у последњој секунди промашио шут за победу.

Харден је меч завршио са 35 поена, 11 скокова и 8 асистенција, а сјајно га је пратио и овај пут Тревор Ариза са 31 поеном.

Холидеј је стао на 32 поена уз 9 асистенција и 6 скокова, Рајан Андерсон је додао 22 уз 9 ухваћених лопти, док је подбацио Ентони Дејвис са тек 9 поена.

Мемфис и Орландо су током 48 минута били у егалу, па је одлучивао продужетак, где је доминирао Џеф Грин.

Крилни играч Гризлиса је поентирао, блокирао, крао, те скоро сам донео тријумф на Флориди.

Меч је завршио са 30 поена и 8 скокова, а пратили су га Зек Рендолф са 18 уз 13 ухваћених лопти, те Марк Гасол са 17 и Кортни Лил са 16 поена.

По 16 поена за Меџик постигли су Еван Фурније, Тобајас Херис и Никола Вучевић, који је имао и 14 скокова.