ЕЛ: Химки лако до треће побједе, Жалгирис разбио Олимпијакос, Фенер 4-0!

Кошаркаши Химкија победили су на свом паркету Бамберг 78:61 у четвртом колу Ф групе Топ 16 фазе Евролиге. Кошаркаши Жалгириса победили су Олимпијакос 75:55 у Литванији, такође у четвртом колу Ф групе. На утакмици Дарушафаке и Фенербахчеа постигнуто 206 поена.

Кошарка 22.01.2016 | 21:15

Руски тим забележио је трећу победу и нанео немачкој екипи други пораз.

У наредном колу Химки ће дочекати Жалгирис, а Бамберг ће поново гостовати у Русији, овога пута екипи московског ЦСКА.

Бамберг је имао вођство на почетку сусрета, а онда је руски тим преокренуо, постепено преузимао иницијативу и повећавао предност. Двоцифрени заостатак половином друге четвртине, Бамберг је надокнадио, а затим на кратко имао два поена предности, да би Химки одмор отишао са плус два. Добром одбраном у наставку, руска екипа поново повећава разлику и не допушта ривалу да меч уђе у неизвесну завршницу.

Најефикаснији у победничком тиму био је Алексеј Швед са 22 поена, а двоцифрен је био још само Копонен са 11.

Код гостију 13 поена убацио је Ванамејкер, а пратио га је Тис са једним мање, уз седам скокова.

Кошаркаши Жалгириса победили су Олимпијакос 75:55 у Литванији у четвртом колу Ф групе Топ 16 фазе Евролиге.

Екипа из Каунаса је уписала прву победу, док је грчки тим стигао до половичног учинка.

У наредном колу Жалгирис гостује Химкију, а Олимпијакос Реал Мадриду.

До победе своју екипу предводио је Јанкунас са 18 поена (8/10 за два) и шест скокова, а пратио га је Вујукас са 13, док су по 11 додали Сеибутис и Улановас.

У Олимпијакосу двоцифрен учианк са 11 поена имао је само Џонсон-Одом са 11 поена, Хантер је имао осам, уз девет скокова, док је Хекет забележио седам поена, колико и Принтезис. Никола Милутинов је за 15 минута на терену имао четири поена и пет скокова. Слаб меч одиграо је Василис Спанулис са шест поена (0/5 за три)

Олимпијакос је имао слабо шутерско вече, противнику је парирао само током прве четвртине, после које је имао поен предности, да би му Жалгирис у другом делу допустио само девет поена. Домаћи су у наставку успели да одрже предност, а у последњој четвртини потпуно дотукли проитвника, стигли до двоцифреног вођства и уписали важну победу.

На утакмици Дарушафаке и Фенербахчеа постигнуто 206 поена.

Дарушафака и Фенербахче, у оквиру 4. кола Е групе Топ 16 фазе, одиграли су у Истанбулу најефикаснију утакмица у Евролиги ове сезоне.

Очекивано, главну реч водио је Фенербахче и остао једини непоражени Топ 16 тим - 100:106 (24:37, 27:25, 22:24, 27:20)!

Међутим, Жељко Обрадовић ће сигурно "изрибати" играче због начина на који су довели победу и скор 4-0 у питање. Наиме, Фенер је у 29. минуту водио са 19 поена разлике (65:84), а Дарушафака се највише захваљујући борбеном Луку Харангодију примакла на 100:103.

Екпе Јудо убацио је само једно слободно бацање, да би Фенербахче одличном одбраном спречио тоталну драму...

Проценти шута гостујућег тима били су нарочито фасцинантни у првом полувремену - 66 одсто за два (12/18), за тројку 75 одсто (9/12) и са линије слободних бацања 91 (11/12).

РЕЗУЛТАТИ 4. КОЛА

ГРУПА Е

Дарушафака - Фенербахче 100:106

одиграно у четвртак:

Локомотива - Панатинаикос 76:67

Цедевита - Ефес 84:80

ТАБЕЛА: Фенербахче 4-0, Локомотива 3-1, Уникаха 2-1, Ефес 2-2, Цедевита 2-2, Црвена звезда 1-2, Панатинаикос 1-3, Дарушафака 0-4.

ГРУПА Ф

Химки - Бамберг 78:61

Жалгирис - Олимпијакос 75:55

Лаборал - ЦСКА 81:71

Реал - Барселона 86:87

ТАБЕЛА: Химки 3-1, Бамберг 2-2,Лаборал 2-2, ЦСКА 2-2, Барселона 2-2, Реал 2-2, Олимпијакос 2-2,Жалгирис 1-3.