ЕЛ: Пораз ЦСКА, Тео искључен, Барси трилер и Класико!

Екипа Лаборал Куча победила је московски ЦСКА 81:71, док је Барселона славила против Реал Мадрида 87:86, у мечевима четвртог кола групе Ф Топ 16 фазе Евролиге.

Кошарка 21.01.2016 | 23:30

После ових резултата све четири екипе које су играле у четвртак имају учинак од по две победе и два пораза и налазе се од четвртог до седмог места на табели.

Домаћин је боље почео па је прву деоницу завршио са осам поена вишка, али су гости до одласка на одмор одговорили истом мером за егал пред друго полувреме.

Куча је у последњих десет минута такође ушла са предношћу, а до тријумфа су стигли захваљујући концентрисанијој игри у самом финишу и боље шуту са дистанце.

У последњих тридесетак секунди меча, Милош Теодосић је ушао у вербални сукоб са арбитром Едијем Вијатором због чега је искључен, јер је сматрао да овај није досудио очигледан фаул пред њим, пре коша који је и дефинитивно решио питање победника.

Најзаслужнији за победу Куче био је Јанис Бурусис са 19 поена (2/7 за два, 2/3 за три), 11 скокова и три асистенције. Фабијан Козер убацио је 15 (0/4 за два, 5/8 за триИ), Дариус Адамс 13 (5/10 за два, 1/5 за три) и шест асистенција, док је Адам Ханга додао 10 (5/7 за два, 0/2).

С друге стране, у пораженом тиму највише се истакао управо капитен српске репрезентације са 18 поена (3/5 за двам 2/8 за три), седам асистенција и два скока, али је подршку имао само у Кајлу Хајнсу који је додао 11 поена (5/12 за два), уз 11 скокова, док су Кори Хигинс и Витали Фридзон забележили по 10.

Петнаест минута касније, у Мадриду је почео 'Ел Класико', а после велике драме и трилера домаћин славили су Каталонци.

Прваку Европе припало је прво полувреме, које су завршили са 11 поена вишка, али су гости у трећој деоници заиграли далеко боље и анулирали заостатак пред последњих десет минута. У последњој четвртини гледали смо игру кош за кош, екипе су се константно смењивале у вођство, да би одлука пала уз звук сирене.

Најпре је Филипе Рејес на 8,8 секунди до краја погодио једно слободно бацање за 86:85, али је Џастин Доелман шокирао целу халу изузетно тешким поготком са дистанце у последњој секунди.

Јунак Доелман био је уједно и најефикаснији појединац победничког тима са 24 поена (3/6 за два, 6/6 за три), три скока и две украдене лопте, Стратос Перпероглу убацио је 13 (2/7 за два, 3/6 за три), Хуан Карлос Наваро 12 (2/2 за два, 2/3 за три), а Шејн Лавал 10 (4/4 за два) и шест уваћених лопти.

У домаћем саставу најбољи је био Серхио Родригес са 18 поена (3/4 за два, 4/5 за три) и четири скока, Фелипе Рејес уписао је 14 (5/8 за два, 0/1 за три) и седам ухваћених лопти, исто колико и Џеј Си Кејлор (4/7 за два, 2/6 за три), док је Серхио Љуљ убацио 13 (2/2 за два, 3/8 за три).