ШПА: Севиља зауставила Малагу, све је ближе ЛШ!

Фудбалери Севиље победили су на свом терену Малагу са 2:1, у утакмици 20. кола шпанског првенства.

Фудбал 16.01.2016 | 22:15

Севиља је тако Малаги нанела први пораз у Примери у последњих девет утакмица. Оба гола за Севиљу постигао је Кевин Гамеиро, у 40. и 42. минуту. Гамеиро сада дели осмо место на листи стрелаца Примере са 11 голова.

Једини гол за Малагу постигао је Чарлс у 72. минуту. Обе екипе су утакмицу завршиле са десеторицом играча. Ибора је искључен у екипи Севиље, а Бока у саставу Малаге.

После девете узастопне победе на свом стадиону "Рамон Санчес Писхуан", Севиља се попела на пето место на табели са 32 бода, а Малага је 10. на табели са 24.

У сјајном дуелу у Вигу домаћа Селта је победила Леванте са 4:3, иако је почетком другог полувремена водила са 3:0.

Гвидети је головима у 35. и 40. минуту донео 2:0 на полувремену, а Ијаго Аспас је у 57. погодио за 3:0. Ипак, Дејверсон и Лопес су до 65. минута смањили на 3:2, али Леванте није успео да освоји бод.

У самом финишу Орељана је погодио за 4:2, а коначан резултат поставио је Моралес.