ЕЛ: Бросе утишао Пиреј, Реал се коцкао и добио!

Кошаркаши Бросе Баскетса победили су Олимпијакос са 77:72, док је Реал славио против Жалгириса са 92:86 у последњим утакмицама трећег кола Топ16 фазе.

Кошарка 15.01.2016 | 23:30

Гости из Бамберга су приредили велико изненађење у Пиреју, победивши грчког великана, па је Фенербахче остао једини непоражени тим у другој фази Евролиге.

Бросе Баскетс је тако уписао други тријумф и има исти скор као Олимпијакос, ЦСКА, Реал и Химки.

Немачки тим је био бољи у првом полувремену, тада је остварио и кључну предност, а иако су се Пирејци пробудили, било је касно за преокрет.

Бамберг је до тријумфа предводио Даријус Милер са 23 поена, Јанис Стрелнијекс је додао 15 поена, а Леон Радошевић један мање.

На другој страни, Ди Џеј Стробери је утакмицу завршио са 15 поена, док је Василис Спанулис имао 11.

'Краљевски клуб' је много теже него што се очекивало дошао до победе над Жалгирисом, своје друге у другој фази елитног такмичења. С друге стране, Литванци су са новим тренером на клупи – Шарунасом Јасикевичусом уписали и трећи тријумф.

Реал је контролисао утакмицу током три четвртине, одржавао је двоцифрену предност, али је дозволио гостима да се приближи у самом финишу, али срећом без последица.

Фелипе Рејес је предводио Реал до тријумфа са 24 поена и шест скокова, Густаво Ајон је био сјајан са 16 поена и 15 скокова, док је Кеј Си Риверс уписао 14 поена.

Код Жалгириса, Реналда Сеибутис је имао 13 поена, док су четворица играча додала по десет, али то није било довољно за преокрет и првенац у Топ16 фази.