ПЛ: Митровић јунак Њукасла против Јунајтеда, побједе Виле и ''Чекићара''

Александар Митровић заблистао је против Манчестер Јунајтеда у ремију његовог Њукасла са "Црвеним ђаволима" 3:3 (1:2).

Фудбал 12.01.2016 | 23:15

Српски репрезентативац је асистенцијом и голом из пенала, који је сам изборио, вратио "свраке" у егал након два гола заостатка, да би на крају индиректно помогао Полу Дамету да у 90. минуту донесе бод.

Домаћи су упропастили фантатично вече Вејну Рунију који је био двоструки стрелац и асистент, у још једној импресивној представи "Вазе" у 2016. години.

Руни је постигао четврти гол у последња три меча, те успут оборио рекорд Руда ван Нистелроја по броју погодака са "беле тачке" за Јунајтед у Премијер лиги.

"Ваза" је управо из једанаестерца донео вођство "Црвеним ђаволима" већ у деветом минуту, а потом пола сата касније фантастичним додавањем омогућио Џесију Лингарду да погоди за 2:0.

Уследила је доминација Њукасла од 40. до 75. минута, те два гола домаћина у Митровићевој режији. Бивши нападач Паратизана је прво надскочио два играча Јунајтеда у казненом простору и главом сервирао лопту Жоржињу Вајналдуму за 1:2.

Њукасл је у потпуности надиграо госте у првој половини другог дела меча, да би у 67. минуту Митровић после рвачког обрачуна са Крисом Смолингом изнудио пенал. Рутински је надмудрио Давида де Хеу и постигао свој четврти гол у Премијер лиги.

Јунајтед није тада имао решење за игру везног реда домаћина, али је имао Рунија који 11 минута пре краја спектакуларним ударцем послао необрањив пројектил у горњи леви угао за ново вођство Јунајтеда.

Међутим, минут пре краја "Свраке" стижу до заслуженог бода. Након центаршута са десне стране, Митровић се сјајно заградио и спречио Смолинга да избаци лопту у поље, она пада испред Дамета који шутира снажно, лопта погађа штопера Јунајтеда и улази у гол.

Овај меч је засенио преокрет Вест Хема у Борнмуту и победу "чекићара" од 3:1, на крилима Димитриа Пајеа који је био стрелац и асистент, двоструком стрелцу Енеру Валенсији. Тим са Аптон Парка је престигао Јунајтед на петој позицији.

Коначно, први пут још од првог кола Астон Вила је победила! Џолеон Лескот је донео минималац против Кристал Паласа и вратио наду навијачима клуба из Бирмингема да у наставку сезоне ипак могу изборити опастанак у елити.

Остали мечеви 21. кола на програму су у среду, а у центру пажње биће два дуела, лидер Арсенал гостује Ливерпулу, док другопласирани Лестер иде на ноге Тотенхему.