За Еуроспорт је Новак најбољи у 2015. години!

Према гласовима гледалаца канала Еуроспорт, Новак Ђоковић је изабран за спортисту 2015. године.

Тенис 13.01.2016 | 14:20

У оштрој конкуренцији врхунских спортиста, Новак је имао снажну подршку и освојио невероватних 28,6 одсто од укупно 300.000 гласова.

Његова успешна година укључује четири учешћа на финалима Гренд Слем турнира, од којих су три победе, а гледаоци широм Европе, на Еуроспорту ће моћи уживо да прате како Ђоковић брани своју титулу на Аустралиан Опен турниру који почиње 18. јануара.

Према гласовима публике, фудбалер Лео Меси заузео је друго место са 17,9 одсто, затим следи звезда кошарке Стеф Кари са 16,5 одсто, Ден Картер, који је освојио Светски куп у рагбију, нашао се на четвртом месту са 12,9 одсто гласова, а спринтер Јусеин Болт освојио је 10,7 одсто. Алпска скијашица Ана Фенингер, шампион Формуле 1 Луис Хамилтон, тениски ас Серена Вилијамс, пливачица Кејти Ледецки и голфер Џордан Спит су се, такође, нашли у топ 10.