ЛК: Евертон са 2:1 путује на Етихад!

Фудбалери Евертона победили су Манчестер сити са 2:1, у првој утакмици полуфинала енглеског Лига купа. Ливерпулски клубови стекли су предност после првих мечева полуфинала, али минималну, тако да ће Стоук сити и Манчестер сити имати шансе у реваншима.

Фудбал 07.01.2016 | 13:00

Смеши се ливерпулско финале Лига купа, 28. фебруара на "Новом Вемблију".

Али, далеко од тога да је решено!

Игра се по класичном систему када су двомечи у питању, даље иде тим који после реванша буде био бољи, макар и на гол-разлику, а Стоук сити и Манчестер сити имаће шансе да то поправе 26. и 27. јануара.

У уторак увече: Стоук – Ливерпул 0:1, у среду увече, на препуном "Гудисону": Евертон – Манчестер сити 2:1 (1:0) и то голом повређеног Ромелуа Лукакуа, који је остао на терену упркос јаком болу који је трпео, па је у 78. минуту успео да постигне 19. погодак на 25. мечу ове сезоне.

Само два минута раније, резервиста Хесус Навас на пас Серхија Агуера поравнао је на 1:1, међутим друга измена Мануела Пелегринија, Мартин Демикелис, "испао" је већ у наредној акцији Евертона и помогао Лукакуу да постигне четврти погодак у Лига купу ове сезоне.

Уместо прославе гола, јаки Белгијанац је сео на терен и затражио измену, после које је састав Роберта Мартинеза одбранио свој гол и прекинуо низ од пет мечева без тријумфа над "грађанима" током којег је тим са "Етихада" забележио чак четири победе.

Летос, у Премијер лиги, на "Гудисону" је било 0:2, а овог пута госте је у последњем минуту игре првог полувремена "отворио" дефанзивац "карамела" Фунес Мори.

Сити је имао више лопту у ногама, више пасова и акција, али је Евертон од првог до последњег минута био конкретнији, опаснији и могао је до трећег гола, који би можда и решио други полуфинални пар.

Евертон у својој историји никада није освојио ово такмичење, док је Ситију то успело три пута.

РЕЗУЛТАТИ:

Стоук сити – Ливерпул 0:1 (0:1)
/Ајб 37/

Евертон – Манчестер сити 2:1 (1:0)
/Фунес Мори 45+1, Лукаку 78 – Навас 76/

Реванши су 26. и 27. јануара. Финале је заказано за 28. фебруар на "Новом Вемблију".