НБА: Батлер надмашио и Џордана, ''рАФЛАЛнО'' у Њујорку!

Крилни кошаркаш Чикаго Булса оборио је рекорд који је држао Мајкл Џордан по броју поена у полувремену за 'Бикове'.

Кошарка 04.01.2016 | 14:40

Он је постигао 40 поена (42 укупно) у тријумфу Булса над Торонтом 115:113, а претходно је Џордан дао 39.

Батлер је у првом полувремену дао само два поена, али је у другом потпуно експлодирао и сам је водио Булсе до 20. тријумфа ове сезоне, уз 12 пораза. Погађао је буквално на све начине, а његова тројка преко Керола на 30 секунди до краја испоставила се пресудном.

Сâм Џордан је поздравио Батлеров рекорд, истакавши је да је најбитније да је све у 'фамиији'.

Истина, имали су Репторси шансе до краја, делом и зато што су гости били несигурни са пенала – прво је Гасол у рекету зауставио покушаје Лаурија и Дерозана, а управо је Дерозан имао и шут за победу који је умало завршио у кошу.

Ипак, на неки начин је праведно што је Батлерова партија награђена и победом – меч је завршио са 42 поена (15-23 из игре, 10-11 пенали), уз 4 скока и 5 асистенција.

Важну улогу у завршници имао је и Пау Гасол, а он је укупно уписао 19 поена (7-16 из игре), 13 скокова, 6 асистенција и 4 рампе. Торонто је водио и са 15 разлике, на шест минута до краја било је +10, а Миротић је тројком покренуо преокрет – на крају је имао 17 поена (4-9 из игре) и 3 скока.

Код Репторса, који су сада на 21-14, најбољи је био Кајл Лаури са 22 поена (8-22 из игре), 5 скокова и 10 асистенција, Дерозан је дао 24 поена (7-17 из игре), али је био врло тих у другом полувремену. Сјајан је био и Луис Скола са 22 поена (9-17 из игре) и 5 скокова, Дозеф је убацио 13, а Керол 10 поена.

Батлер је потпуно “украо шоу“ Арону Афлалу, беку Њујорк Никса, о којем ће се сада сигурно мање говорити, иако је он убацио 38 поена, уз фантастичних 14-17 из игре (7-8 за три поена).

Тако се Афлало приближио рекорду каријере од 43 поена и донео је Њујорку победу над Атлантом 111:97. Никси сада имају скор 16-19, док су Хокси на 21-14. Атланту су предводили Милсап са 19 и Бејзмор са 18 поена.