АБА: Будућност лако са Тајфуном!

Кошаркаши Будућности уписали су 16. победу у АБА лиги пошто су у оквиру 18. кола победили Тајфун са 81:61.

Кошарка 03.01.2016 | 10:20

Подгоричани су тако без икаквих проблема задржали чело табеле, док је Тајфун уписао 11. пораз и сада је на седмој позицији регионалног такмичења.

Будућност је до тријумфа поново предводио Тадија Драгићевић, који је утакмицу завршио са 24 поена и пет скокова, што му је донело индекс корисности 26.

Сеад Шеховић је додао 13 поена и пет асистенција, а Џулијус Џенкинс два поена мање. Запажен је био и Бојан Суботић са десет поена и седам скокова.

У пораженом тиму, Александар Поњавић је уписао 18 поена и четири скока, а Џејкоб Паркер десет поена и пет скокова.

Неизвесност у “Морачи” је трајала током првог полувремена, пошто је шампион Словеније чак и водио у првом периоду, али се Будућност пробудила. У трећој четвртини је одржавала предност, да би тек у последњој заиграла пуном снагом и уписала заслужен убедљив тријумф.