ШПА: Атлетико преко Левантеа до 1. мјеста, Малага изненадила Селту!

Фудбалери мадридског Атлетика победили су Леванте са 1:0 у 18. колу Примере и избили на чело табеле.

Фудбал 03.01.2016 | 08:00

Изабраници Дијега Симеонеа су до тријумфа дошли захваљујући Томасу Партију, који је био стрелац јединог гола на утакмици у 81. минуту.

‘Јорганџије’ сада имају 41 бод на првом месту табеле, два више од Барселоне, која има утакмицу мање.

Леванте је, с друге стране, остао на самом зачељу са само 11 бодова, после 11. пораза ове сезоне.

Атлетико је био веома доминантан у дуелу са тимом из Валенсије, али је имао проблеме са завршницом. Мадриђани су неуморно покушавали да нађу пут до гола гостију, а то су успели тек на почетку последњих десет минута утакмице. Тада је Парти дошао до лопте и после соло продора шутирао по средини казненог простора, а Дијего Мартин је био немоћан на голу Левантеа.

У последњој утакмици дана, Малага је на свом терену победила Селту са 2:0. Домаћи тим је повео преко Чарлса у осмом минуту, а коначан резултат поставио је Албентоса у 26.

Малага је имала шансу да оствари још убедљивији тријумф пошто је Норин Амрабат промашио пенал у 66. минуту, којем је претходило директан црвени картон голмана гостију Рубена Бланка.

Српски фудбалер Немања Радоја играо је за поражени тим од 78. минута, док је Дејан Дражић остао на клупи.

После шесте победе, Малага се попела на десето место табеле са 23 бода, док је Селта остала на петој позицији са 31.