НБА: Кобијев рекорд сезоне, Хит испустио +18!

Кобијева друга 30+ утакмица ове сезоне, 11. узастопни пораз Сиксерса и преокрет Пистонса после -18 обележили су претходно вече у НБА лиги.

Кошарка 23.12.2015 | 15:20

Брајант је са 31 поеном изједначио рекорд сезоне у победи Лејкерса у Денверу 111:107, а Колдвел-Поуп је на 55 секунди до краја дао последњи кош у тријумфу Детроита над Мајамијем 93:92.

Мемфис је лако савладао Филаделфију 104:90, а Дерозан је са 28 поена водио Торонто до победе над Даласом 103:99.

Пошто је пропустио утакмицу због проблема са раменом, Брајант се вратио на терен са 31 поеном (10-22 из игре, 9-11 пенали), 3 скока и 5 асистенција. Убацио је неке кључне шутеве и играо је сјајну одбрану на Бартону, који је у другом полувремену убацио само два поена. Ипак, на питање да ли се премишља у вези са повлачењем, рекао је:

“Нимало, ни мрву“.

Денвер је у првом полувремену водио са 21 поеном разлике, али није успео да сачува предност без Хиксона, Мудијеја, Галинарија, Чендлера... Осим Брајанта, истакли су се Лу Вилијамс са 17 поена, 4 скока и 5 асистенција, Кларксон са 19 поена и 8 скокова, као и Рендл са 8 поена и 10 скокова.

Лејкерси сада имају скор 5-23, а Нагетси су на 11-17 – код њих је Вил Бартон био најефикаснији са 25 поена (10-21 из игре, 8ск), Херис је дао 21 поен, наш Јокић био је сјајан са 15 поена, 10 скокова и 5 асистенција, док је Фарид уписао 14 поена и 9 скокова.

“Брајант је одиграо добро, а ми нисмо имали никога ко би могао да га чува“, рекао је тренер Денвера Мајк Малоун.

Пистонси су шутирали фантастичних 15-29 за три поена, то им је омогућило да се врате у меч, а онда и да победе Мајами за свој 17. тријумф ове сезоне, уз 12 пораза. Реџи Џексон дао је 18 поена (8-16 из игре), Стенли Џонсон и Колдвел-Поуп додали су по 14, а Драмонд је имао 11 поена и 14 скокова.

“Одајем признање момцима на пворатку у меч. Играли смо бољу одбрану у другом полувремену, али на крају смо имали среће јер су они промашили одлучујуће шутеве“, прокоментарисао је тренер Пистонса Стен ван Ганди промашаје Боша и Вејда у завршници.

Они су додуше били најбољи код Мајамија – Бош је дао 20 поена (9-21 из игре, 3ск), а Вејд 19 (8-21 из игре), уз ипак само једну асистенцију. Вајтсајд је забележио 16 поена, 16 скокова и 4 рампе, док је Бено Удрих мењао Драгића и имао је 14 поена, 4 скока и 6 асистенција. Хит је сада на 16-11.

Репторси су прву четвртину добили са 32:16, што се испоставило кључним у мечу са Даласом – најефикаснији је био Дерозан са 28 поена (10-17 из игре), уз по 4 скока и асистенције, додуше и 7 изгубљених лопти. Теренс Рос дао је 16 поена, Скола је додао 15 поена и 9 скокова, Лаур 17 поена (6-13 из игре), 10 скокова и 7 асистенција, а Бијомбо је имао 9 поена и рекорд каријере од 20 скокова.

“Морамо од старта да играмо са највећом могућом концентрацијом, не можемо да чекамо да ривал зада први ударац. То смо и урадили вечерас“, рекао је Дерозан, чији тим је изгубио од Кингса 37:18 прву четвртину у недељу.

Торонто има скор 18-12, Меверикси су на 15-13, а код њих се истакао Дирк Новицки са 20 поена (8-17 из игре) и 9 скокова, док је Весли Метјуз убацио 15 поена (6-11 из игре). Дерон Вилијамс имао је 7 поена и 6 асистенција, али је истегао задњу ложу у трећој четвртини и није се враћао на паркет.

Сиксерси су иали 26 изгубљених лопти, а Мемфис је лако славио, уз 19 поена, 6 скокова и 5 асистенција Марка Гасола. Мајк Конли имао је 18 поена и 6 асистенција, Барнс је уписао 12 поена и 10 скокова, а Ли је додао 15 поена, па су Гризлиси сада на 16-14.

Филаделфију, која има једну победу у 30 утакмица, предводили су Окафор са 18, Томпсон са 16 и Кенен са 15 поена.