АБА: Билан уништио Цибону!

Кошаркаши Цедевите остварили су сигурну победу против Цибоне, у хрватском дербију којим је отворено 16. коло АБА лиге.

Кошарка 22.12.2015 | 21:40

Цедевита је на крилима сјајног Мира Билана славила резултатом 81:69, а меч је био решен већ после првих десет минута, када је на семафору хале ’Дражен Петровић’ писало 12:27.

На полувремену је било и 19 разлике, Цибона се мало тргла у наставку, али је то било довољно само да се спречи потпуни дебакл.

Билан је доминирао у Загребу – на полувремену је имао индекс 29, да би меч завршио са 25 поена (11-13 за два, 3-3 пенали), 7 скокова и асистенцију. То му је донело 35 индексних поена, па ће вероватно и треће коло заредом бити најкориснији играч АБА лиге.

Њега су пратили Лука Бабић са 13, односно Марко Араповић са 11 поена.

С друге стране, у екипи Цибоне није било много расположених играча – најефикаснији је био Жижић са 13 поена, док су по 10 додали Зубац и Флоренс.

После овог тријумфа Цедевита се попела на чело табеле АБА лиге са скором 13-3, а Цибона је остала у средини са шест тријумфа и 10 пораза.

19.00 Мега Лекс – Будућност

ТАБЕЛА: Будућност 13-2, Цедевита 13-3, Звезда 11-4, Мега 10-5, Задар 7-8, Тајфун 7-8, Крка 7-8, МЗТ 6-9, Олимпија 6-9, Партизан 6-9, Цибона 6-10, Игокеа 5-10, Металац 5-10, Сутјеска 4-11.