Куп: Дортмунд рутински, Костић асистирао у 118'!

Борусија Дортмунд, Штутгарт, Херта и Бохума комплетирали су поставу четвртфинала немачког Купа.

Фудбал 17.12.2015 | 08:20

Аугзбург је дуго одолевао Борусији, која је средином другог полувремена преко Обамејанга и Мхитарјана стигла до коначних 2:0.

Штутгарт се мучио са друголигашем Брауншвајгом, да би у 118. минуту Филип Костић наместио гол Тонију Шуњићу за победу 3:2.

Владимир Дарида је био стрелац и асистент у победи Херте у Нирнбергу, а његов гол је фантастичним додавањем наместио Ведад Ибишевић.

Коначно, Бохум је такође славио у гостима, крајем првог полувремена Хеберер и Хогланд су срушили Минхен 1860 на Алијанц Арени.

У уторак су четвртфинале изборили Бајерн, Вердер, Бајер и Хајденхајм, а жреб парова је 16. децембра.

Четвртфинални мечеви на програму су 9/10. фебруара, а полуфинале 19/20. априла. Финале је 21. маја на Олимпијском стадиону у Берлину.