Видео - НБА: Јокић бољи од Бјелице, Денвер од Минесоте!

Никола Јокић био је бољи од Немања Бјелице у победи свог Денвера над Минесотом са 112:100, у ноћи између уторка и среде.

Кошарка 16.12.2015 | 15:40

Јокић је за нешто више од 20 минута на терену убацио 6 поена (3-4 из игре), имао 3 скока, 2 украдене, 2 изгубљене лопте и 2 блокаде.

С друге стране, Бјелица је постигао само један кош у још три промашаја из игре за 17 минута, ухватио 3 скока, уз једну рампу.

Нагетси су гостима меч решили у другој четвртини после које су имали 14 поена предности, па су меч рутински привели крају за скор 11-14. Најефикаснији су били Фој и Фарид са по 19 поена, али је крилни центар комплетирао дабл-дабл са 10 скокова. Добру партију пружио је и бивши капитен Партизана Жофре Ловерњ, који је за 16 минута уписао 11 поена (4-5 из игре, 2-2 пенали) и 7 скокова.

Минесота је у својим редовима имала четворицу играча са двоцифреним учинком – Вигинс је постигао 23, три више од Лавина, док су Таунс и Рубио постигли 18, односно 13.