Куп: Минималац Лила, Генган на пенале!

Екипе Лила, Тулуза, Лоријена и Генгана пласирале су се у четвртфинале француског Купа.

Фудбал 16.12.2015 | 09:00

Лил је минималним резултатом савладао Лавал, а Лоријен је био убедљив над Дижоном са 3:0.

Тулуз је са 3:1 славио у Рену, док је Генгам два пута стизао предност Нице и на крају славио на пенале 4:3.

Лил је друголигаша Лавал елиминисао поготком Сидибеа 11 минута пре краја меча, док је Лоријен искористио играча више те срушио Дижон головима Жаноа, Филипота и Меслуба.

Тулуз је у првом полувремену изненадио Рен, искористивши рано искључење Силе. Бен Јадер је погађао гол домаћина пре и после црвеног картона и одвео госте у четвртфинале.

Ница је два пута водила у Генгану, а оба пута је у финишу остајала без вођства. Јунак домаћег тима био је Салибур који је у 88. минуту донео продужетка, а потом у 110. пенале.

Иако је Генгам промашио у првој серији, гости су три пута били непрецизни, а тачку на меч поставио је поменути јунак Салибур.