Куп Краља: Севиља убједљива, провукао се Бетис!

Екипе Севиље, Реал Бетиса, Еспањола и Депортива пласирале су се у осмину финала Купа краља.

Фудбал 16.12.2015 | 08:40

Севиља је већ у првом полувремену против Логроњеса потврдила победу из првог меча, погоцима Имобилеа и Рејеса отклонила је све недоумице и славила 2:0.

Бетис је даље победу из првог дуела над Спортингом потврдио ремијем у Хихону 3:3, док је Еспањол савладао Леванте 2:1 након ремија у првом дуелу. Депортиву је 1:1 са Љагостером било довољно због 2:1 са гостовања.

Севиља је посао са Логроњесом решила у првих 40 минута, вођство јој је донео Чиро Имобиле, а победу је пет минута пре краја потврдио капитен ветеран Хосе Антонио Рејес.

Меч вечери одигран је у Хихону где је домаћин био на корак од преокрета резултата прот из првог меча, али му се није исплатила игра на све или ништа.

Ален Халиловић био је двоструки стрелац за 3:1, да би гости у последњих десет минута преко, такође двоструког стрелца Волфсвинкела и Кехуда изборили 3:3.

Депортиво је 20 минута пре краја повео преко Домингеса, али је у 79. минуту Лопес изједначио из пенала. Ипак, гости нису успели да стигну до гола за изненађење у Галицији.

Еспањол и Леванте су у првих 15 минута постигли по гол, да би на старту другог полувремена Фелипе Саиседо сјајно игру крунисао голом за победу Каталонаца 2:1.