СЛС: Божинов спасао Партизан, који је опет промашио пенал!

Фудбалери Рада и Партизана одиграли су нерешено 2:2 на Бањици у последњем мечу 21. кола Суперлиге Србије.

Фудбал 14.12.2015 | 14:00

Рад је до 73. минута имао два гола предности, до вођства је стигао преко Трнинића и денића, али је головима Божинова Партизан извукао бод.

Рад је на 14. месту табеле са 16 бодова, Партизан је на петом месту са 33.

Партизан је у сусрет ушао после елиминације у Лиги Европе и пораза од Аугзбурга са 3:1, уз бурна дешавања у Управи клуба.

Већ у петом минуту Партизан је пропустио да дође у вођство, када је пенал Илића одбранио Будаковић. Вицо је играо руком у казненом простору, када је руком са земље покушао да заустави лопту у продору Нинковића, који је потом и пао. Партизан је настављао са нападима, у два наварата у прилици су били Нинковић и Илић.

Рад је покушавао из контранапда да запрети, а затим и кажњава екипу Партизана у 38. минуту сјајним ударцем из слбодоног ударца са око 25 метара који је извео Трнинић.

Партизан је офанзивно кренуо и у другом полувремену, али је Рад био тај који дуплира предност у 59. минуту. Веселиновић је узео лопту на средини терена, кренуо сам по десној страни, центрирао је, испред Кљајића нико није чувао Денића, а он са пет метара главом дуплира предност свог тима. Екипа Љубинка Друловића је после примљеног гола играла веома лоше, али је успела да се консолидује у последњих двадесетак минута и ишчупа бод.

У 73. минуту Живковић је одлично прошао двојицу играча по левој страни, убацио лопту у петерац, где је чекао Божинов који прослеђује лопту у мрежу. У 80. минуту Живковић је извео слободан ударац, није успео да пребаци живи зид, лопта се одбила ка њему, покушао је још једном, али Будаковић лако хвата лопту.

После само 11. минута Партизан преко бугарског фудбалера поравнава резултат. Илић је са десне стране у петерац убацио високу лопту до Ћирковића, он је главом спушта до Божинова који поравнава резултат. Црно-бели су до краја покушавали да стигну до преокрета, али се одбранама истакао голман Рада и резултат је остао непромењен.

1. Црвена звезда 21 19 2 0 62:15 59
2. Борац 21 11 4 6 30:22 37
3. Чукарички 21 10 6 5 25:16 36
4. Војводина 21 10 4 7 34:31 34
5. Партизан 21 9 6 6 40:28 33
6. Раднички Ниш 21 8 8 5 18:13 32
7. Јавор 21 7 9 5 18:13 30
8. Младост 21 7 9 5 21:21 30