ИТА: Јуве окренуо Фиорентину и све је ближе врху, Верони бод у Милану!

Фудбалери Јувентуса победили су Фиорентину у Торину после преокрета са 3:1, у претпоследњем мечу 16. кола Серије А. Фудбалери Милана играли су 1:1 са Вероном на свом терену у 16. колу Серије А, а у недељном поподневном термину победе су остварили Кјево и Емполи.

Фудбал 14.12.2015 | 14:20

Шампион Италије остварио је шесту узастпну победу у домаћем шампионату и сада је стигао до четвртог места на табели са 30 бодова, само шест мање од првопласираног Интера.

Јувентус је до победе стигао у самом финишу утакмице. Прво се Марио Манџукић десет минута пре краја сјајно снашао и после одбране голмана Фиорентине успео је да затресе мрежу, а у 92. минуту Пауло Дибала је оверио тријумф.

Пре тога, меч је оправдао улогу дербија кола. Обе екипе биле су изузетно борбене, а Фиорентина је већ у трећем минуту повела голом Јосипа Иличића са пенала. Само три минута касније изједначио је Квадрадо који је сјајним ударцем главом лобовао голмана Фиорентине.

Фудбалери Милана играли су 1:1 са Вероном на свом терену у 16. колу Серије А, а у недељном поподневном термину победе су остварили Кјево и Емполи.

Кјево је са 1:0 славио против Аталанте, која је утакмицу завршила са деветорицом играча, док је Емполи био убедљив против Карпија са 3:0.

’Росонери’ су повели преко Карлоса Баке у 52. минуту, а бод последње пласираној екипи шампионата је донео Лука Тони из пенала у 57. минуту. Голу Тонија претходило је искључење Најџела Де Јонга.

Српски фудбалер Бошко Јанковић ушао је у игру за Верону у 78. минуту.

Бројчано слабији Милан није успео да слави и после новог кикса против последњепласираног тима, тренер Синиша Михајловић биће поново на удару критика јер је и пре овог меча имао ултиматум од управе.

Фудбалери Емполија серијом победа побегли су из доњег дома табеле и сада су чак у прилици да се боре за излазак у Европу. Они су убедљиво савладали Карпи (3:0), а блистао је двоструки стрелац и ветеран Масимо Макароне.

Кјево је у финишу успео да сломи отпор Аталанте, која је зарадила чак два искључења, а човек одлуке био је Валтер Бирса.