ИТА: Интер убједљив на Фриулију за останак на врху!

Екипа Интера остаће лидер и после 16. кола Серије А, пошто је у последњем суботњем мечу као гост била убедљива против Удинезеа – 4:0 (2:0).

Фудбал 13.12.2015 | 10:40

'Неразури' су забележили 11 тријумф у сезони, па са 36 бодова држе прво место, док су 'Зебре' 15. са упола мање бодова, после осмох неуспеха.

Екипа Роберта Манчинија одиграла је веома добар меч на Фриулију, а повела је већ у 23. минуту преко Маура Икардија – који је украо лопту одбрани и погодио даљи угао.

Само осам минута касније гости су дуплирали вођство, а у стрелце се уписао Стева Јоветић после нове криминалне интервенције одбране домаћих.

Резултат се није мењао све до последњих десет минута, када је Интер потврдио нову победу. Најпре је Икарди уписао свој други гол, знажним ударцем са ивице казненог, да би коначан резултат поставио Матео Брозовић, три минута касније, у 87. минуту, на асистенцију Фредија Гварина.

Адем Љајић играо је за госте до 82. минута, пре него што га је заменио Жуан Жезус.