БЛ: Ћићарито и Кислинг демолирали Менхенгладбах!

Екипа Бајера демолирала је Борусију из Мехенгладбаха у Леверкузену – 5:0 (1:0).

Фудбал 12.12.2015 | 23:00

Последњи суботњи дуел 16. кола Бундеслиге обележио је Хавијер Ћићарито Ернандес хет-триком, али и Штефан Кислинг који је поред два поготка уписао и две асистенције.

'Аспиринџије' су успеле да славе после три меча паузе, пет рачунајући и наступе у Лиги шампиона, па су се приближи гостима из Мехенгладбаха на табели на само два бода заостатка.

Борусија је сада пета са 26 бодова, док је Бајер на позицији испод са само два бода.

Ипак, није деловало да ће домаћи уписати овако убедљив тријумф, пошто су после 45 минута игре водили са 'само' 1:0. Вођство Бајеру донео је Кислинг после пола часа игре, када је са друге стативе погодио мрежу на центаршут Хиберта.

Леверкузен је своју серију наставио у 63. минуту, а овога пута се Кислинг нашао у улози асистента. После соло продора је дивно оставио лопту петом до Ћићарита, а овај заломио голмана Зомера и дуплирао вођство.

Само 180 секунди касније Хакан Чаланолу извео је корнер, а Кислинг са прве стативе скренуо лопту у гол, да би већ у 75. било 4:0, после нове комбинације Кислинга и Ћићарита, а Мексиканац је овога пута погодио даљи горњи угао гола гостију.

Нису домаћи играчи престајали с нападима, да би већ у следећем бивши играч Манчестер Јунајтеда комплетирао хет-трик. Белараби је лепо прошао по десном боку, а Ћићарито био неумољив са ивице петерца, за свој већ 13 гол у само 14 сусрета.

У мечевима одиграним у традиционалном термину видели смо нову победу Бајерна, али и берлинске Херте.