ПЛ: Станислас као Пикси, Борнмут срушио Јунајтед!

Фудбалери Борнмута остварили су велику победу у 16. колу Премијер лиге, пошто су савладали Манчестер јунајтед са 2:1.

Фудбал 12.12.2015 | 22:20

Екипа Едија Хоува је тако после десет утакмица без победе у свим такмичењима успела да веже тријумфе против два великана енглеског фудбала – Челсија и Манчестер јунајтеда.

Са друге стране, тим Луја ван Гала је наставио са очајним играма, а у последне време има и очајне резултате.

У размаку од само неколико дана Јунајтед је претрпео теђке поразе у Лиги шампиона и Премијер лиги, па остаје да се види каква ће бити судбина Холанђанина.

Борнмут је изненађење најавио већ после 120 секунди када је Станислас подигао домаће навијаче на ноге савладавши Давида Де Хеу директно из корнера. Јунајтед је био бољи у првом полувремену и заслужено је изједначио у 38. минуту голом Фелаинија.

Чинило се да ће гости у наставку успети да преокрену и дођу до три бода, али тако није мислио Кинг који је у 54. минуту искористио асистенцију Ричија и поставио коначан резултат.

Борнмут се овом победом попео на 14. место на табели са 16 бодова, док је Јунајтед остао на четвртој позицији са 29 бодова, три мање од лидера Ситија и Лестера.