ЕЛ: Хрвати у Топ 16 фази послије 6 година!

Умало да Цедевита све упропасти, иако је могла да изгуби разликом од осам поена. На крају подношљив пораз за први пласман клуба у Топ 16 фазу.

Кошарка 11.12.2015 | 21:30

Кошаркаши Цедевите могли су да изборе историјски пласман у Топ 16 фазу Евролиге и са поразом код куће од осам поена разлике, у мечу са јединим ривалом који је у последња два кола могао да их "скине" са четврте позиције.

Губили су 14 средином треће деонице, било је и 13 разлике за Армани Џинс средином четврте четвртине, али...

Када је публика у Загребу помислила да ће од готовог бити направљена вересија и да ће момци Вељка Мршића морати да траже пролаз даље у последњем колу, у Баскији, против Лаборал Куће, шампиони Хрватске направили су серију 14:3 и подношљивим поразом обезбедили наставак такмичења у најјачој европској конкуренцији.

Цедевита – Армани Џинс 82:85 (18:25, 13:20, 26:21, 25:19)!

Тим прошлосезонског тренера Цедевите, Јасмина Репеше, водио је у Загребу 66:79, међутим тада као да су се Италијани уплашили победе и повратка у игру у Групи Б. Мало по мало, Цедевита је смањивала разлику, па се у последњи минут ушло резултатом 80:82!

На крају "минус 5", сасвим комотно за пласман даље, што је први пут да неки хрватски клуб игра Топ 16 фазу још од сезоне 2009/10 када је Цибона прошла даље и потом уписала једну победу у наредној рунди.

Мршић је претходника и ментора победио у првом кругу, у миланском "Форуму", резултатом 68:77, тако да пораз Цедевите у последњем колу и победа Милана за крај неће моћи да доведу до смене на четвртом месту.

РЕЗУЛТАТИ:

Цедевита – Армани Џинс 82:85

У четвртак:

Анадолу Ефес – Лаборал Кућа 95:86

Лимож – Олимпијакос 67:76

ГРУПА Б: Олимпијакос 8-1, Лаборал Кућа 5-4, Анадолу Ефес 5-4, Цедевита 4-5, Армани 3-6, Лимож 2-7.