ЛЕ: Фешта у Лисабону, трилер у Билбау, бламажа Монака!

"Кнежеви" наглавачке избачени из Европе, Бешикташ пао са првог на треће место!

Фудбал 10.12.2015 | 23:45

Групна фаза Лиге Европе за сезону 2015/16. је завршена, а неки од последњих мечева донели су и велике преокрете.

Бешикташ је поразом у Лисабону пао са првог места Групе Х на треће, а без пролећа у Европи остао је и Монако, који је "испрашен" у Лондону од Тотенхема. Домаћин је славио 4:1, а хет-триком се истакао Ерик Ламела.

Нас је, наравно, највише занимало шта ће урадити Партизан у дуелу са Аугзбургом, а црно-бели су успели да разочарају. Мало ко је веровато да неће искористити сјајну прилику у којој се налазе, али гости су славили 3:1 и због боље гол-разлике наставиће такмичење.

У другом мечу те групе, који није имао такмичарски значај, АЗ Алкмар је повео у Билбау против домаћег Атлетика, голом Јориса ван Оверема у 26. минуту, али су тимови на одмор отишли поравнати, пошто је Сола изједначио у 43.

Тек што су се играчи вратили са одмора, Билбао је повео голом из пенала (47, Сан Хозе), али је у финишу меча АЗ стигао до 2:2 (Јансен 88). И то само неколико секунди пошто је Атлетик два пута погодио пречку!

Андерлехт је шокирао своје навијаче када је дозволио Карабагу да поведе у 26. минуту, али је брзо успео да преокрене, головима у 28. и 31. Тих 2:1 остало је до краја, па су Белгијанци заузели друго место у својој групи.

Помогао им је, додуше, поменути убедљив пораз Монака на Вајт Харт Лејну. Већ после првих 45 минута, Тотенхем је водио 3:0.

Бешикташ, Локомотива из Москве и лисабонски Спортинг борили су се за прва два места Групе Х, а "извисили" су Турци, иако су имали "пол позицију" уочи последње рунде.

У групи у којој је једино Базел био миран, Фиорентина је минималном победом пред својим навијачима против португалског Беленесеса "оверила" друго место.

Душан Баста и Филип Ђорђевић од првог минута су у постави Лација, који је одиграо 1:1 са Сент Етјеном у гостима, али без обзира на исход, знало се да ће италијански тим заузети прво место, а француски друго.

Ненад Томовић је, такође, од почетка играо за Фиорентину, стартер је био и Немања Пејчиновић, за московску Локомотиву, као и Душко Тошић за Бешикташ против Спортинга из Лисабона.