ПЛ: Реми и Евертона и Кристал Паласа за крај кола

Оквир гола Паласов савезник у ремију на Гудисону! Реми Евертона и Кристал Паласа 1:1 у Ливерпулу закључио је 15. коло Премијер лиге.

Фудбал 08.12.2015 | 08:40

У веома чврстом мечу на Гудисону домаћин је био за нијансу конкретнији, Рос Баркли и Ромелу Лукаку су три пута погађали стативу, да би "карамеле" на крају једва извукле бод.

Гости из Лондона су помало неочекивано повели 15 минута пре краја голом Скота Дана главом после центаршута Џејсона Панчона, да и бод Евертону донео Ромелу Лукаку, након проигравања Гарета Берија.

Након што је Баркли у седмом минуту шутирао замало поред десне стативе, десетак минута касније гости су узвратили преко Боласија и Јединака, али ни они нису успели да погоде мрежу.

Пет минута касније домаћин први пут погађа оквир гола, Лукаку је пробио одбрану Паласа, али је његов ударац завршио на левом оквиру противничког гола.

Два минута касније Коне је био у доброј ситуацији, али је шутираи преко гола. Уследила је чврста игра без конкретних акција до десетог минута наставка, када сјајно шутира Бери, али и он лопту шаље поред гола.

Убрзо је узвратио Боласи, али је лопта прозујала изнад пречке Евертоновог гола. Пола сата пре краја "карамеле" су други пут погодиле оквир, овај пут статива је зауставила шут Барклија из слободног ударца.

Након што је Вејн Хенеси зауставио два добра продора Клеверлија средином полувремена, гости су повели. Панчон је послао центаршут са из корнера са десне стране, све је пратио Дан који сјајно скаче у срцу казненог и шаље лопту поред немоћног Хауарда.

Три минута касније пречка је спасила госте, опет Лукаку није имао среће, али није омануо девет минута пре краја меча. Делофеу је одиграо леп пас са десне стране у казнени простор, лопту на првој стативу пропушта Бери, а онда стиже до Белгијанца који је овај пут из непосредне близине коначно убацује кроз оквир гола за коначних 1:1.

Оба тима су у годњем делу табеле одмах иза тимова који су на позицијама које воде у Европу. Кристал Палас је на деоби од 6-8. места са Вест Хемом и Ливерпулом са по 23 бода, док Евертон има један мање на деоби 9-11. позиције са Вотфордом и Стоуком.