АБА: Металцу српски дерби, Цедевита се провуче у Скопљу!

Кошаркаши Металца савладали су Мега Лекс 83:76, у српском дербију 13. кола АБА лиге. Кошаркаши Цедевите остварили су тесну победу над МЗТ-ом 70:65.

Кошарка 07.12.2015 | 11:20

Тим из Ваљева је тако окончао две серије, своју од три пораза и ривалову од три победе у низу.

Металац је меч преломио серијом 5:0 почетком другог полувремена, када је стигао до девет поена разлике коју гости нису успели да стигну.

Дуел су обележили Душан Кутлешић са 20 поена, 5 украдених лопти уз по 3 скока и асистенције, те ужасан шут Меге која је погодила тек 33% покушаја, односно 22 од 56 шутева.

Кутлешић је највећу подршку имао у Јевтовићу са 16 поена и 6 скокова, Габрићу са 14, те Малешевићу (7ск) и Јошићу (8ск) са по 11 поена.

Николић је предводио Мегу са 15 поена и 4 ухваћене лопте, 13 је додао Ивановић уз 5 скокова, док је 12 убацио Аранитовић уз 3 асистенције.

Кошаркаши Цедевите остварили су тесну победу над МЗТ-ом 70:65, у 13. колу АБА лиге.

Загрепчани су у Скопљу остварили важан гостујући тријумф којим су задржали корак за лидером првенства Будућношћу.

Цедевита је губила од почетка меча, да би серијом 8:0 у последња три минута срушила македонског шампиона.

Госте је у десетом тријумфу у АБА лиги предводио Миро Билан са дабл-даблом од 14 поена (7/13 из игре) и 10 скокова, а пратили су га Лука Бабић са 13 поена и 5 ухваћених лопти, те Џејмс Вајт са 10 поена, 5 асистенција и 4 скока.

Најбољи у шестом узастопном поразу МЗТ-а био је Ђорђе Дреновац са 18 поена (1/7 за три) и 4 скока, 13 је додао Марко Луковић, а 12 Данило Мијатовић.

Цедевита у следећем колу гостује Игокеи, док МЗТ дочекује Унион Олимпију.