НБА: Карију двобој плејева за 21-0, 48 поена Џорџа!

Стеф Кари је "нестваран". Још кад му се придружи и "буразер" Клеј Томпсон, Голден Стејт (п)остаје непобедив. Блат одмарао Џејмса, публика га "зезала".

Кошарка 06.12.2015 | 11:00

Бројање се наставља – 21:0!

Шампиони НБА лиге нису посустали ни после тешког гостовања у Торонту, екипи Репторса, која је у својим редовима имала расположеног и прецизној Кајла Лорија.

На крају, после неизвесне завршнице – 109:122 за Голден Стејт Вориорсе.

Стефон Кари поново је "лудовао" са 44 поена уз шут из игре 14/24, односно 9/15 за три! МВП лиге има просек од 30 поена по мечу, у Торонту, где је његов отац Дел одиграо последње три сезоне у својој каријери.

И претходне ноћи пратио га је Клеј Томпсон са 26 поена, док је Дрејмонд Грин убацио 16, уз девет скокова и шест асистенција.

Рачунајући и крај претходне сезоне, Вориорси имају 25 лигашких победа у низу, тако да се опасно приближавају Мајамију из сезоне 2012/13 (27) и Лос Анђелес Лејкерсима из 1971/72 (33). Иначе, већину ових резултата остварили су без првог тренера Стива Кера, који се и даље опоравља од операције леђа, па екипу – сасвим одлично – води привремени тренер Лук Волтон.

Лори је убацио шест тројки и поставио рекорд каријере са 41 поеном, али је Торонто доживео трећи пораз у четири меча добрим делом и због кризе Демара Дерозена, који је шутирао 1/10 у првом полувремену, а на крају завршио са 16 поена.

Репторси су, у јурњави за Вориорсима после закуцавања Лукаса Ногеире за 102:102, на 2:03 до краја, покушали да уведу ривала у пенал завршницу, али су "Спласх Бротхерси" Кари и Томпсон шутирали 6/6 за један поен и одбранили вођство екипе.

Био је ово седми меч Карија ове сезоне са 40 и више поена.

У Солт Лејк Ситију "два лоша убише Милоша".

Дерик Фејворс са рекордом каријере од 35 поена (14/24 из игре) и Гордон Хејвард са 22 поена, уз пет скокова и пет асистенција, успели су да надјачају фантастичног Пола Џорџа који је ноћ завршио са 48 поена и уз шут за три 8/11!

Овај обрачун решен је у продужетку, који је припао Џезу – 122:119.

Тројка Фејворса одвела је меч у продужетак, после чега је овај играч убацио још шест поена, укључујући и полагање после "пик-ен-рола" са Трејом Бурком, на 17 секунди пре краја, што је натерало Џорџа да и сам покуша да погоди тројку за нови продужетак, али је после осам убачених из десет покушаја овог пута био непрецизан.

Џорџ је промашио и два важна шута у финишу четврте четвртине...

Тренер Кливленд Кавалирса, Дејвид Блат, одлучио је да најбољег кошаркаша одмори баш на "његовом" паркету, на Флориди. Завршено је поразом.

Леброн Џејмс због умора није играо против бивших саиграча, Двејна Вејда, Криса Боша и осталих, што је Мајами Хит искористио и уписао убедљиву победу над Кавалирсима од 99:84.

Вејд је убацио 19 поена пре него што је сео на клупу у последњој четвртини, Тајлер Џонсон погодио је исто толико, што је било довољно за трећи узастопни пораз Кавса.

"Увек је сјајно играти против Леброна. Видећемо се следећи пут", рекао је Вејд.

Горан Драгић убацио је 17 поена, Бош 14, а Џералд Грин 12, уз два монструозна закуцавања, која су разгалила публику, помало осветнички расположену према бившем "Кингу".

"Џејмс је уморан", одзвањало је распродатом двораном.

Кливленд је у ноћи између петка и суботе по нашем времену поражен у продужетку од Њу Орлеанса због чега екипа није на време стигла на Флориду, па су играчи ушли у хотелске собе у пет ујутру на дан меча са Мајамијем.

Џејмс је играо 45 минута против Пеликанса, а онда нула минута против Хита. Можда би Блат могао да поради на томе како четвороструки МВП лиге не би и у будућности морао да се одмара, нарочито ако знамо да финалисти НБА лиге и даље чекају да се Кајри Ирвинг опорави.

Никола Јокић, углавном стартни центар Денвер Нагетса ове сезоне, у победи над Филаделфија Севентисиксерсима од 108:105 није играо одлуком тренера. Немања Бјелица, репрезентативац Србије и играч Минесоте Тимбервулвса, убацио је два поена за 13 минута на паркету (1/1 из игре, 0/1 са пенала), имао је и пет скокова, али су "вукови" поражени код куће од Портланд Трејлблејзерса резултатом 103:109.