Лига 1: Французи вечерас нешто ефикаснији!

Екипа Тулуза била је убедљива на гостовању Троји 3:0 (1:0), док је Бастија минималним резултатом савладала Бордо на домаћем терену – 1:0 (0:0).

Фудбал 02.12.2015 | 23:45

У преосталим мечевима 16. кола Лиге 1, Ажаксијо је славио на гостовању Монпелеју 2:0 (1:0), Ремс је био бољи до Генгана 2:1 (1:1), док су Монако и Каен ремизирали – 1:1 (0:0).

Тријумф Тулуза најавио је Диоп већ у другом минуту, да би се тим резултатом отишло на одмор. На 2:0 повећао је Жил Акпа Акпро после четири минута игре у наставку, а за коначан резултат сусрета и потврду победе гостију погодио је Александар Пешић у 86. минуту. Обе екипе завршиле су сусрет са играчем мање.

Био је то први погодак бившег нападача Јагодине у новој сезони.

Ажаксјио је у трећем минуту надокнаде првог дела игре успео да стигне до вођства у Монпељеу, поготком Зуе, да би питање победника решио Шибумбу у 74. минуту.

Бастија је голом Распентина у самом финишу, два минута пре истека регуларног тока, дошла до сва три бода против 'Жирондинаца' из Бордоа, док је Каен, после водећег гола Кариља у 56. минуту, преко Роделина успео да спасе бод у Кнежевини.

Лига 1 – 17. коло:

Монако – Каен 1:1 (0:0)
Генган – Ремс 1:2 (1:1)
Троја – Тулуз 0:3 (0:1)
Монпеље – Ажаксјо 0:2 (0:1)
Бастија – Бордо 1:0 (0:0)
Лил – Сент Етјен 1:0