Лига куп: Сити, Стоук и Евертон у полуфиналу!

Фудбалери Манчестер ситија, Евертона и Стоука пласирали су се у полуфинале енглеског Лига купа.

Фудбал 01.12.2015 | 23:15

Најубедљивији је био Сити који је код куће победио Хал са 4:1. Тим Мануела Пелегринија је према очекивањима лако стигао до победе, иако је посао завршио тек у наставку.

Вилфред Бони је у 12. минуту постигао водећи гол, али је тај резултат остао до полувремена. Тек у последњих десет минута Сити је отворио гостујући тим. Ихеаначо је у 80. повећао на 2:0, а до краја је два гола постигао Де Брујне. На другој страни пораз гостију ублажио је Робертсон у 95. минуту. Александар Коларов одмарао је на овој утакмици.

Евертон је славио против Мидлзбора у гостима са 2:0 головима Делофеуа у 20. и Лукакуа у 28. минуту, а Стоук је код куће славио против Шефилд венздеја истим резултатом.

Ибрахим Афелај погодио је у 29. минуту, а Фил Бардсли је оверио пролаз 15 минута пре краја.