ИТА: Миха добио ''своје'', Торино срушио Болоњу!

Екипа Торина победила је на свом терену Болоњу и остварила други узастопни тријумф – 2:0 (0:0). Екипа Милана победила је Сампдорију у последњем суботњем мечу 14. кола Серије А – 4:1 (2:0).

Фудбал 29.11.2015 | 10:20

'Бикови' су се са нова три бода попели на девето место на табели са 21 бодом, а Болоња је везала другу утакмицу без победе и заузима 17. место са 13 бодова.

Торино је повео у 75. минуту голом Андрее Белотија, а коначан резултат поставио је Ђузепе Вивес у трећем минуту судијске надокнаде времена.

Екипа Синише Михајловића, који је по први пут за ривала имао свој бивши клуб, забележила је седми тријум у сезони, па је сада пета на табели са 23 бода, док је екипа из Ђенове претрпела шести пораз и остала је 13.

'Росонери' су одиграли један од најбољих мечева од када је српски стратег на клупи славног клуба, а са по два поготка у оба полувремена лако је отклонила све дилеме око победника.

У првом мечу дана, Торино је головима у финишу сломио отпор Болоње.

Миланисти су од првог тренутка на Сан Сиру знали шта желе, убрзо су преузели контролу и почели да прете голу Марка Вивијана, да би га недуго затим и савладали.

Стрелац водећег гола био је Ђакомо Бонавентура у 16. минуту, када је после шута Мамаду Нијанга скренуо у мрежу са саме линије.

Двадесетак минута касније домаћи су дуплирали вођство, а млађани Нијанг је после асистенције уписао и погодак, из пенала.

Резултат се до полувремена није мењао, да би Нијанг после само четири минута игре у наставку постигао свој други погодак. искористио је катастрофалну грешку одбране гостију и лако погодио празан гол.

На 3:0 повисио је резервиста Луиз Адријано у 79. минуту, после центаршута Алесандра Черчија, да би коначан резултат поставио Едер у 87. минуту, доневши гостима почасни погодак с беле тачке.