ШПА: Сурова Барса не стаје, Атлетико је прати!

Фудбалери Барселоне наставили су са терором у шпанској Примери победивши Реал Сосиједад са лаганих 4:0 у 13. колу. Фудбалери Атлетико Мадрида продужили су серију без пораза новим тријумфом у 13. колу шпанске Примере.

Фудбал 29.11.2015 | 09:00

Барселона је на крилима феноменалне нападачке линије остварила шести узастопни тријумф у првенству и повећала бодовну разлику у односу на пратиоце.

Каталонци сада 33 бода, седам више и утакмицу више у односу на мадридски Атлетико, док је на трећој позицији Реал са 24 бода.

С друге стране, Сосиједад, који једино на ’Аноети’ одолева великанима, остао је на 14. месту са само два бода више од екипа које су у зони испадања.

Меч на ’Камп Ноуу’ одигран је у лаганом ритуму, али је ’Блауграна’ у сваком тренутку имала потпуну контролу. Поново су блистали Нејмар и Луис Суарес – Бразилац је постигао два и уписао асистенцију, Уругвајац један гол, истакли су се бекови, а у листу стрелаца се уписао и Лео Меси у свом 600. мечу у каријери.

Први гол Нејмар је постигао у 22. минуту – Меси је из средине одиграо на десни бок до усамљеног Данија Алвеша, овај заврнуо оштру лопту на пенал где сјајни нападач налеће и шаље је у горњи десни угао.

Од тог тренутка изабраници Луиса Енрикеа почели су стандардни плес на терену и крунисали га фантастичном акцијом у 41. минуту. Андрес Инијеста послао је дивну дијагоналу до Алвеша, уследио је још један центаршут на другу стативу где Суарес хвата волеј у лету и постиже најлепши погодак на мечу.

Тим резултатом отишло се на одмор, а друго је почело у истом стилу. Поново је Инијеста био креатор, али је овога пута упослио Жеремија Матјеа на левој страни. Леви бек је пронашао усамљеног Нејмара у казненом простору и спаса није било – 3:0 у 53. минуту.

Од тог тренутка ритам је опао, а Барса је желела да рутински приведе меч крају. Гости су почели да прете када је у игру ушао Брума, што је био знак да Меси мора да постигне гол. Добро је гађао из слободњака, потом га је пречка спречила да се упише, али је у томе успео у првом минуту надокнаде.

Нејмар и Суарес одиграли су дупли пас, 23-годишњи момак је ушао у казнени простор и пронашао усамљеног саиграча на другој стативи. Аргентинац је тако четврти пут у Примери затресао мрежу, али први после нешто више од два месеца.

Најбољи нападачки трио шпанског фудбала прошле сезоне оборио је рекорд по броју голова, али је наставио у истом ритму. У календарској 2015. години Меси, Суарес и Нејмар постигли су чак 125 голова.

У последњих 10 дуела у свим такмичењима Каталонци су дали 32, а примили само 4 поготка и на најбољи начин заокружили седмицу у којој су 14 пута тресли мреже Реала, Роме и Реал Сосиједада.

Фудбалери Атлетико Мадрида продужили су серију без пораза новим тријумфом у 13. колу шпанске Примере.

Атлетико је у суботњем термину савладао Еспањол минималним резултатом, а стрелац јединог гола био је ко други до Антоан Гризман.

Француз је већ у трећем минуту сјајно реаговао на убачену лопту Оливера Тореса и спретно је послао у супротну малу мрежицу.

То је био седми погодак Гризмана у шпанском првенству, чиме је потврдио да је без премца најбољи играч Атлетика ове сезоне.

Домаћи тим је на ’Висенте Калдерону’ био много бољи ривал, упутио чак 21 ударац ка голу противника, али је само први завршио у мрежи. Најбоље прилике осим Гризмана пропуштали су Оливер Торес, Фернандо Торес, Дијего Годин, Коке и Томас Теје Партеј, али су успели да прођу некажњено.

Атлетико је новим тријумфом наставио да прати првопласирану Барсу која је нешто раније декласирала Реал Сосиједад, и сада поново има четири бода мање од Каталонаца – 29.

С друге стране, Еспањол је остао на 11. позицији са 16 освојених бодова.

У другој утакмици вечери Малага је погоцима Чарлса и Форналса водила са 2:0 против Гранаде, али су гости у три минута стигли до изједначења, а стрелци су били Ел Араби и Рочина.

На затварању дана видели смо победу Депортива из Ла Коруње на гостовању Лас Палмасу 2:0. док је Селта била сигурна на домаћем терену против Спортинга из Хихона 2:1.