БЛ: Бајерн повећава бодовну разлику!

Фудбалери минхенског Бајерна сигурно су савладали Херту, док је Борусија Менхенгладбах у финишу избегла пораз у Хофенхајму.

Фудбал 29.11.2015 | 08:40

Бајерн је са 2:0 добио Херту, а Борусија је и поред великог заостатка успела да избори бод у гостима резултатом 3:3.

Најубедљивији тријумф остварио је Хановер над Инголштадом од 4:0, ХСВ је славио у Бремену (3:1), док је Мајнц са 2:1 био бољи од Ајнтрахта.

После новог успеха екипа Пепа Гвардиоле има 40 бодова, 11 више од другопласиране Борусије Дортмунд која свој меч игра у недељу.

Бајерн је наставио да бежи највећим ривалима, овога пута сигурном победом над Хертом. Све је већ било готово у првом полувремену – Томас Милер пробио је бедем гостију у 34. минуту, да би само седам минута касније тријумф потврдио Кигсли Коман.

Хановер је остварио најубедљивији тријумф захваљујући канонади у првих 25 минута, а највише голова виђено је у Хофенхајму где је гостовала Борусија Менехенгладбах. Домаћи су водили резултатом 3:1, захваљујући Зуберу, Поланском и Амирију, али је Џонсон у 87. минуту донео изједначење. Претходно је био прецизан у петом минуту, да би на 3:2 смањио Дрмић.

Српски трио из Ајнтрахта - Александар Игњовски, Мијат Гаћиновић и Слободан Медојевић одиграли су свих 90 минута у поразу од Мајнца са 2:1, који су донели Муто и Мали.