СЛС: Звезда једва ''пробила'' Вождовац, Чука прати Звезду!

Фудбалери Црвене звезде победили су Вождовац на свом терену резултатом 2:0 и тако задржали победнички низ и после 19. кола Суперлиге. Фудбалери Борца и Чукаричког остварили су победе у оквиру 19. кола Суперлиге Србије и наставили да прате Црвену звезду која држи водећу позицију на табели.

Фудбал 29.11.2015 | 08:00

Екипа Миодрага Божовића дуго се мучила са организованом одбраном гостију, али је ипак успела да слави, оствари 16. узастопну победу у Суперлиги и дође на корак од рекорда који је направио Славољуб Муслин.

Веома тешко време, тежак терен и несвакидашњи термин за утакмицу утицали су на играче обе екипе, па у првом полувремену није било много шанси.

Звезда је у том периоду најбољу прилику имала преко Вијеире и Јовића, а у наставку је заиграла много боље. Ипак, Јовић, Сикимић, Грујић и Ибањес нису искористили неколико одличних шанси у првом делу другог полувремена, па је деловало да ће Вождовац успети да се одбрани.

Ипак, у самом финишу Звезда је успела да дође до заслуженог тријумфа. Прво је у 86. минуту повела уз доста среће аутоголом голмана Вождовца Поповића, а Уго Вијеира је у псоледњим тренуцима оверио тријумф.

Црвено-бели сада на челу табеле имају 53 бода, 18 више од другопласираног Чукаричког, а Вождовац је остао на деветом месту са 22 бода.

Фудбалери Борца и Чукаричког остварили су победе у оквиру 19. кола Суперлиге Србије и наставили да прате Црвену звезду која држи водећу позицију на табели.

Чачани су са 4:2 победили Радник на свом терену, уз ‘хет-трик’ Филипа Кнежевића, док је Чукарички на гостовању био бољи од ОФК Београда са 3:0.

Истим резултатом је Војводина победила Младост у последњој утакмици дана, док су Рад и Јавор на Бањици поделили бодове, пошто су играли 1:1, док је дуел између Новог Пазара и Јагодине одложен због снега.

У једном од мечева који су у центру пажње овог викенда, Црвена звезда је победила Вождовац са 2:0.

Чак шест голова виђено је у Чачку, а половину је постигао Кнежевић. Борац је повео у другом минуту преко Срђана Вујаклије, да би Филип Стојановић узвратио на другој страни само четири минута касније. Кнежевић је први погодак постигао у 73. минуту, а гости из Сурдулице су одмах одговорили преко Лазара Арсића, али је он потом комплетирао ‘хет-трик’ головима у 82 и 88. минуту.

Борац је тако остао на трећем месту табеле са 34 бода, 19 мање од Звезде, док је Радник на десетој позицији са 21.

Чукарички је наставио да прати Звезду, а три гола на гостовању ОФК Београду постигао је за нешто више од пола сата. Ненад Миросављевић је довео тим са Бановог брда у вођство у 18. минуту, Петар Бојић је удвостручио предност у 43, а Андрија Павловић поставио коначан резултат у 52. минуту. ‘Романтичари’ су у том дуелу остали са играчем мање од 66. минута, пошто је Никола Микић зарадио црвени картон.

После победе на Карабурми, Чукарички има 35 бодова на другом месту, док је ОФК Београд на 18 бодова на 13.

У дуелу са Јавором, Рад је повео у седмом минуту преко Борка Веселиновића, а гости из Ивањице су узвратили голом Стефана Дражића у 37. за поделу бодова. ‘Грађевинари’ су тако остали на 14. месту са 15 бодова, док Јавор има 27 на шестој позицији.

У последњој утакмици дана, Војводина је лако изашла на крају са гостима из Лучана, а стрелци за Новосађане били су Синиша Бабић у 18, Мирко Иванић у 51. и Александар Станисављевић у 83. минуту. Војводина се после осме победе попела на пету позицију, док је Младост остала на осмом месту