ФРА: Монпеље однио бодове из Лиона!

Фудбалери Монпељеа победили су Олимпик у Лиону са 4:2, у првом мечу 15. кола француске Лиге 1.

Фудбал 28.11.2015 | 11:00

Монпеље је стигао до петог тријумфа и тако онемогућио Лиону да се на другом месту одлепи од Каена који такође има 25 бодова.

С друге стране, гости су везали трећи узастопни тријумф и сада су на 13. позицији са 18 бодова.

Монпеље је до одлучујуће предности стигао на почетку првог и почетку другог полувремена, пошто је већ у осмом минуту Гоналон постигао аутогол. Само три минута касније Нинга је дуплирао вођство, да би Лаказет експресно смањио на 1:2.

Ипак, сусрет је преломљен у трећем минуту наставка – Русилон је асистирао Нинги који је другим голом потврдио тријумф. У финишу утакмице Камара је погодио за 4:1, док је неколико минута касније коначан резултат поставио Гезал.

У пораженом тиму повремени српски репрезентативац Милан Бишевац одиграо је свих 90 минута.