ЕЛ: Тео за ЦСКА на врху, ПАО преживио Измир!

Московски ЦСКА задржао је челну позицију у групи Д Евролиге, пошто је у оквиру седмог кола савладао Сасари код куће – 93:87. Панатинаикос славио можда и кључну победу за пласман у Топ 16 над Каршијаком.

Кошарка 27.11.2015 | 22:30

'Армејци' сада имају шест победа и један пораз, идентичан учинак има и Уникаха, док је италијански представник доживео и седми пораз.

Домаћи тим имао је проблема само у првој деоници, што су гости искористили и успели да заврше првих десет минута у плусу. Ипак, то је било све од неизвесности јер је ЦСКА у наредне две четвртине створио двоцифрену предност и рутински привео меч крају.

Најзаслужнији за тријумф домаћег тима био је капитен репрезентације Србије Милош Теодосић, који је сусрет завршио са 21 поеном (3/4 за два, 5/10 за три), три асистенције и два скока. Одличну партију пружио је и Нандо Де Коло са 17 поена (1/5 за два, 1/2 за три, 12/12 бацања), док је једини преостали двоцифрени био Никита Курбанов са 10 поена и седам ухвачених лопти.

Код гостију се највише истакао Дејвид Логан са 21 поеном и три асистенције, а највећу подршку имао је у Ејенги, који је поред 19 поена забележио и седам скокова.

6. Сасари 0 7

Панатинаикос славио можда и кључну победу за пласман у Топ 16 над Каршијаком.

Коначно победа Панатинаикоса у гостима и то када је било најпотребније!

Тим Александра Ђорђевића је после неуспеха у Русији, Барселони и Пољској, али и пораза од Локомотиве на свом паркету прошле недеље, успео да у Измиру савлада Каршијаку пред 5.000 бучних навијача - 66:69 (9:21, 14:15, 18:14, 25:19).

ПАО и Жалгирис су сада на деоби треће и четврте позиције са скором 3-4, а Каршијака (2-5) пета, при чему Атињани имају важних 2-0 у међусобним сусретима.

Панатинаикос је три четвртине био у сигурном вођству, у 21. минуту са максималних 14 поена разлике (23:37), али је Каршијака уз подршку са трибина постепено прилазила, све док Картер два минута пре краја није тројком изједначио на 64:64.

После два промашаја на обе стране, Ник Калатес је убацио тројку (64:67), Џејмс Гист блокирао шут домаћег играча, а Џејмс Фелдеин слободним бацањима ставио тачку на занимљиву завршницу.