ЛЕ - преглед: Адурис одиграо за Партизан, гол Ђорђевића!

Чак 12 утакмица 5. кола Лиге Европа играло се од 19.00. Врло занимљиви резултати!

Фудбал 26.11.2015 | 21:15

Јесења европска прича се полако приближава крају!

После утакмица 5. кола Лиге Европа, у појединим групама су сада неке ствари јасније, док су у некима потпуно нејасне, те ће последње коло и дефинитивно пресудити које то 24 екипе пролазе даље.

Најзанимљвиије је дефинитивно у "Партизановој" групи где је само један тим и дефинитивно елиминисан, а то је екипа АЗ Алкмара, док се између Партизана, Аугзбурга и Билбаоа траже два тима која пролазе даље.

Управо су Билбао и Аугзбург одиграли сјајан меч у коме су виђена чак два преокрета, а на крају је славио Атлетик Билбао 3:2, захваљујући сјајном Арицу Адурицу који је постигао два гола у два минута у финишу утакмице...

То значи да Партизану у дуелу са Аугзбургом бод гарантује пролазак у наредну фазу такмичења, односно европско пролеће!

Билбао је повео у 10. минуту преко Сусаете, али је у финишу полувремена изједначио Пјотр Троховски, што је дало додатну снагу Немцима у наставку. Погледајте и спектакуларну кореографију са овог меча.

Повели су преко Бобадиље у наставку, али је онда 120 секунди мајсторија Арица Адурица одлучило победника. Искусни нападач је уписао свој шести гол у овом такмичењу.

Али није то био једини занимљив меч дана...

Спектакл у Риму приредили су играчи Лација који су славили против прошлогодишњег финалисте овог такмичења 3:1 (1:0). Повели су рано преко Антонија Кандреве у 4. минуту, а није их шокирао ни гол Гаме у 64. минуту пошто су аутоматски одговорили преко Парола неколико минута касније. У финишу меча победу је потврдио наш нападач Филип Ђорђевић, а у наставку је шансу добио и Сергеј Милинковић-Савић.

Фиорентина је у гостима против Базела "узела бод" са играчем мање, иако су водили 2:0. Црвени картон Ронкаље променио је доста тога, па ни два гола талентованог Бернардеског нису успела да "виоли" донесу сва три бода, пошто су их казнили Суки и Елзењи.

И Енглези су уписали победу...

Тотенхем је на "једвите јаде" славио против Карабага голом Харија Кејна, док је немачки представник Шалке на исти начин савладао Апоел, али су промашили и једанаестерац у финишу меча. Највише голова виђено је на мечу Локомотиве и Спортинга - чак шест, а успешнији је био португалски тим и славио 4:2.