ПЛ: Челси коначно, Лестер лидер, пораз Арсенала!

Фудбалери Челсија победили су Норич 1:0, док је Арсенал поражен од екипе ВБА са 2:1 у 13. колу Премијер лиге. Манчестер Јунајтед савладао је Вотфорд 2:1, голом у надокнади времена нагостовању на Викариџ роуду.

Фудбал 21.11.2015 | 19:40

Евертон је остварио убедљиву победу над Астон Вилом 4:0, тријумфе су остварили још Лестер и Стоук, а нерешено је било на сусрету Свонсија и Борнмута 2:2.

Челси је коначно победио после три узастопна пораза.Сва три бода својој екипи донео је Дијего Коста у 64. минуту.

Фабрегас је брзо извео слободан ударац на средини терена, лопта је стигла до Косте који се лако ослободио проитвничког играча и затресао мрежу. Шпански нападач прекинуо је посто од шест мечева без постигнутог поготка.

Зума је после слободног ударца Вилијана погодио пречку. Неколико минута касније на ивици шеснаестерца направљен је прекшај над за Челси, поново га је извео Вилијан, лопта је стигла у петерац, али су је дефанзивци Норича избацили из опасне зоне. И Матић је у 86. минуту имао прилику да стави тачку на мечу, после лепог продора шутирао је у ближу стативу, па је голман Норича одбранио.

Челси сада има 14 бодова и на 15. је месту на табели, док Норич има два бода мање.

Српски фудбалери Бранислав Ивановић и Немања Матић одиграли су свих 90 минута за екипу Жозеа Муриња.

Арсенал је повео преко Жируа у 28. минуту, а серију асистенција наставио је Езил. Опак, седам минута касније домаћи поравнавају резултат, да би предност противнику аутоголом донео Артета у 40. минуту, што је био и коначан резултат. До краја меча Арсенал је имао прилику да изједначи, али је Касорла промашио пенал.

Екипа Арсена Венгера прекинула је низ од шест мечева без пораза. Последњи пут тобџије су изгубиле 19. септембра од Челсија.

Убедљив тријумф остварио је Евертон на свом терену против Астон Виле са 4:0. Голове за победу „карамела“ постигли су Баркли и Лукаку.

Лестер је славио на гостовању Њукаслу 2:0 и попео се макар на неколико сати на чело табеле. Један од најбољих уи победничком тиму поново је био Варди, стрелац првог гола у судијској надокнади првог полувремена. На 2:0 повисио је Улоа у 62. минуту, а коначан резултат поставио је Оказаки у 83.

Варди је на овом мечу изједначио је рекорд Руда Ван Нистелроја са 10 узастопних утакмица у Премијер лиги на којима се уписао у стрелце. Серију је започео 29. августа против Борнмута.

Српски репрезентативац Александар Митровић био је у стартној постави Њукасла.

Стоук је са 1:0 поготком Бојана Кркића у гостима савладао Саутемптон, у чијем тиму је целу утакмицу био Душан Тадић.

Свонси је на свом терену играо 2:2 са Борнмутом. Гости су водили са 2:0 головоима Џошуе Кинга и Дена Гослинга, а бод домаћину донели су Андре Ају и Џонџо Шелви.

Манчестер Јунајтед савладао је Вотфорд 2:1, голом у надокнади времена нагостовању на Викариџ роуду.

"Црвени ђаволи" су без класичног нападача славили поготком Бастијана Швајнштајгера уз помоћ Троја Динија, у првом минуту судијске надокнаде времена.

Јунајтед је надиграо домаћина, контролисао меч од почетка, те повео сјајним првенцем Мемфиса Депаја у 11. минуту. Ипак, три минута пре краја Маркос Рохо је повлачио ривла за дрес у свом казненом, а капитен донаћина Дини је изједначио из пенала.

Великан из Манчестера је бар на неколико сати преузео прво место у Премијер лиги са 27 бодова, после друге узастопне победе.

Јунајтед има бод више од градског ривала Ситија, који од 18:30 дочекује Ливерпул у дербију кола, те Арсенала, који од 16х гостује Вест Бромвич Албиону у Бирмингему.

Вотфорд је поражен други пут у низу, након серије од две поеде, па је пао остао на 11. позицији са 16 бодова, колико има и Стоук Сити

Јунајтед је упркос изостанку тројице нападача (Руни, Марсијал, Вилсон) добро почео офанзивно меч, те повео већ после прве конкретније акције.

Андер Ерера је послао сјајан центашут са десне стране пред петерац Вотфорда, а Депај побегао штоперима домаћина и волеј ударцем постигао први гол у дресу великана са Олд Трафорда.

Десетак минута касније гости остају без асистент гола Ерере, који се пожалио на повреду задње ложе, али и без њега Јунајтед наставља да контролише меч.

Вотфорд је своју шансу тражио из контранапада, углавом преко Игалоа, који пет минута пре краја доноси пенал домаћину, Рохо је оборио нападача повлачењем за дрес.

Капитен Вотфорда Дини је био сигуран са беле тачке, па се очекивао кикс Јунајтеда. Ипак, у надокнади времена Швајнштајгер је покупио одбитак и уз помоћ Динија донео победу.