ЕЛ: Химки срушио Реал усред Мадрида!

Кошаркаши Химкија остварили су велику победу пошто су у првом мечу 6. кола Евролиге савладали Реал у Мадриду са 85:82.

Кошарка 18.11.2015 | 23:15

Екипа Римаса Куртинаитиса одиграла је веома зрео меч против првака Европе и на крају је потпуно заслужено стигао до прве победе у гостима ове сезоне.

Руски тим остварио је четврту победу у А групи и направио велики корак ка Топ16 фази, док је првак Европе претрпео већ четврти пораз и у наставку такмичења ће морати да поправи своју игру али и резултате уколико жели да прође у наредну фазу.

Химки је у већем делу утакмице имао предност, али није успео да се одлепи ниједног тренутка, па јефиниш био узбудљив.

Може се рећи да је Сергеј Моња донео победу гостима са неколико изузетних шутева са дистанце у последња три минута. Љуљ и Родригес су тројкама покушали да донесу велики преокрет у последњем минуту, али управо је Љуљ промашио кључно слободно бацање 20 секунди пре краја.

Тајрис Рајс имао је 18 поена и 8 асистенција, Швед је додао 13, а Огастин 12 поена. У екипи Реала, 17 поена убацио је Родригес, а 14 Ајон.