Најбољи атлетичар Босне и Херцеговине Амел Тука од сриједе је и званично најбољи на Балкану у години на измаку!

Остали спортови 19.11.2015 | 18:20

Према избору Асоцијације балканских федерација (АБАФ), члан Атлетског клуба Зеница је добио награду за најбољег атлетичара на гала вечери у грузијској престоници Тбилисију.

Ове године, атлетичар из Какња остварио је заиста бриљантне резултате.

Најприје је освојио титулу дворанског шампиона Балкана у Истанбулу, гдје је први пут у каријери наступио у дворани. Оборио је и рекорд Балкана, који је прије Туке држао хрватски алетичар Лучијано Шушањ.

Такође, Тука је славио у Монаку на митингу Дијамантске лиге с временом 1:42,51, што је најбољи резултат на свијету ове године, да би се након успјеха у Кнежевини, окитио бронзаном медаљом на Свјетском првенству у Пекингу.

На крају је у генералном пласману Златне лиге у атлетици освојио трећу позицију.