НБА: Бјелица 0/7 и два "ер бола", остали цијепали мрежице!

Српски ас имао је ноћ за заборав. Остали и не баш. Кари поново у елементу, Порзингис одиграо меч каријере, трипл-дабл Вајтсајда, Драмонд зауставио Џејмса.

Кошарка 18.11.2015 | 12:20

Ноћ индивидуалаца!

Стефон Кари 37, Данило Галинари 32, Кемба Вокер 31, Леброн Џејмс 30, Кристапс Порзингис 29, Демар Дерозен 28, Кајл Лори 28, итд.

Луда НБА ноћ је за нама...

Кошаркаши Голден Стејта, актуелног шампиона НБА лиге, победили су рано јутрос на свом терену Торонто 115:110 и тако остварили 12. узастопну победу на почетку сезоне!

У осталим мечевима, Минесота Тимбервулвс и Денвер Нагетс забележили су победе, али скоро без икаквог доприноса српских интернационалаца.

Голден Стејт је до победе предводио Стеф Кари са 37 поена, док је Клеј Томпсон додао 19, а Ендрју Богут 13, за тријумф до кога екипа није лако дошла. Вориорси сада имају 12:0 и фале им још три победе да изједначе рекорд лиге, који заједнички држе Вашингтон из сезоне 1948/49 и Хјустон 1993/94.

Демар Дерозен и Кајл Лори постигли су по 28 поена за Торонто, који није успео да у финишу направи преокрет.

Минесота је забележила нову победу у гостима, пошто је победила Мајами 103:91. Тимбервулвси тако ове сезоне на гостовањима имају скор 5:1, а код куће 0:5.

"Мислим да нам гостовања одлично дођу. Једна од радости играња у гостима је што су сви против вас, осим ваших саиграча", рекао је после утакмице Ендрју Вигинс, који је предводио свој тим са 24 поена.

Зек Лавин постигао је 17, а Шабаз Мухамед 16 поена за Вулвсе. Немања Бјелица је играо нешто више од 15 минута, али је промашио свих седам шутева из игре, укључујући и два пута цео обруч са линије за три поена. Он је на свој конто уписао и четири скока и две блокаде.

Мајамију није помогао ни сјајни Хасан Вајтсајд, који је утакмицу завршио са "трипл-дабл" учинком од 22 поена, 14 скокова и чак 10 блокада.

Денвер је у гостима победио Њу Орлеанс 115:98, а екипу је до тријумфа предводио Данило Галинари са 32 поена, што му је лични рекорд у сезони.

Пеликанси су поред улоге аутсајдера имали додатни проблем пошто је њихов најбољи играч Ентони Дејвис у првој четвртини повредио раме и морао је да изађе из игре. То није био једини проблем са повредама Њу Орлеанса, али се екипа и тако држала у игри до последње четвртине, када су гости направили велику разлику.

Никола Јокић је у победничком тиму играо само 40 секунди и за то време је ухватио једну лопту у одбрани.

Најефикаснији у Пеликансима био је Рајан Адамс са 24 поена.

АТЛАНТИК: Бостон 6-4, Торонто 7-5, Њујорк 6-6, Бруклин 2-9, Филаделфија 0-11.

ЦЕНТРАЛ: Кливленд 8-3, Чикаго 7-3, Индијана 6-5, Детроит 6-5, Милвоки 5-6.

ЈУГОИСТОК: Атланта 8-5, Мајами 6-4, Вашингтон 5-4, Орландо 5-6, Шарлот 5-6.

СЕВЕРОЗАПАД: Оклахома 6-5, Денвер 6-5, Јута 5-5, Минесота 5-6, Портланд 4-8.

ПАЦИФИК: Голден Стејт 12-0, Финикс 6-4, Л. А. Клиперс 6-4, Сакраменто 4-7, Л. А. Лејкерс 2-9.

ЈУГОЗАПАД: Сан Антонио 8-2, Далас 7-4, Мемфис 6-6, Хјустон 4-7, Њу Орлеанс 1-10.

Детроит Пистонси код куће су, после велике борбе, победили Кливленд Кавалирсе 104:99. Леброн Џејмс постигао је 23 од својих 30 поена у првом полувремену, у којем је његов тим углавном водио.

Џејмс је у том периоду избио на 19. место листе најбољих стрелаца НБА свих времена, али се Детроит није предавао.

При вођству Кливленда 97:93, гости су почели да фаулирају центра домаћих Андреа Драмонда, који пенале шутира само 40 одсто, али ова тактика није упалила, пошто је јутрос погађао са линије за слободна бацања.

Он је пеналима донео Пистонсима вођство 98:97 два минута пре краја, а Кливленд је у финишу направио серију грешака. Прво је удвојени Џејмс додао лопту Квину Лаву, који је промађио из ћошка.

Након испуштеног напада Детроита, Џејмс је поново изгубио лопту, а у следећем нападу је Тимофеј Мозгов промашио 20 секунди пре краја. Реџи Џексон је 13,8 секунди пре краја погодио оба пенала за 102:99, а гости нису успели да дођу до преокрета.

Детроит је тако прекинуо серију од четири узастопна пораза. Драмонд је утакмицу завршио са 25 поена и 18 скокова, тако да је у свих 11 утакмица ове сезоне имао "дабл-дабл" учинак.