Видео - Јовић: Могло је да буде 1-6, а сада гледамо ка Топ 16!
Кошаркаш Црвене звезде Стефан Јовић рекао је да је због тимске игре успео да обори рекорд Евролиге по броју асистенција.
Кошарка 13.11.2015 | 15:40
Јовић је постао нови рекордер Евролиге пошто је у тријумфу над Бајерном са 90:79 уписао 19 асистенција.
Јовић је на тај начин надмашио досадашњи рекорд који је држао такође кошаркаш 'црвено-белих' Маркус Вилијамс, који је имао 17 успешних додавања у дуелу против Галатасараја прошле сезоне.
“Искрено, још нисам свестан. Стижу похвале са свих страна, али треба времена да се све то слегне. Већ су нови изазови пред нама, у недељу веома битна утакмица – АБА лига је и те како важна за нас и приоритет у овом тренутку. Нема места еуфорији и морамо да наставимо да радимо. Рецепт за Игокеу и остале утакмице је игра од синоћ”, рекао је Јовић.
Он је потом похвалио све играче без којих, како каже, не би ни било рекорда.
“Из перспективе од пре два дана је било веома тешко видети Топ16 фазу, али је после ове утакмице и победе све то мало другачије. Морам да похвалим навијаче који су дошли у великом броју, осећали смо се буквално као на домаћем терену, свака им част. Морам да похвалим и младог Ребића који је фантастично одиграо тих петнаестак минута које је добио. Деловали смо сигурно, имали смо много расположених играча, поготово центара који су испод коша феноменално користили све моје лопте. Тимска игра пре свега је донела резултат”, додао је он.
Међу првима који му је честитао био је управо Вилијамс.
“Стигла је порука синоћ и једва чекам да га видим вечерас”.
Екипа Дејана Радоњића, која сада има скор од две победе и три пораза, прекинула је серију од три неуспеха, уједно забележивши веома важан тријумф против главног конкурента за пласман у Топ 16 фазу са којим дели четврту позицију.
“После прве утакмице са Стразбуром сви су почели да причају како је супер, али сам ја рекао да тај меч није био меродаван јер су битне утакмице дошле тек касније. Могло је да буде 1-6 јер смо лоше деловали у тим утакмицама и губили невероватно великом разликом. За нас је веома битно што смо успели да добијемо на изузетно тешком гостовању Бајерну. То ће нам бити од значаја за четврто место које води даље и драго ми је да смо добили 11 разлике. Морамо да их савладамо и у Београду ако желимо да идемо у Топ16”, закључио је Јовић.
Коментари / 0
Оставите коментар